سرلشکر باقری: خدمات گسترده شهید فخری زاده قابل اعلام نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:15 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۰۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ۹۰ درصد طرح‌هایی که شهید فخری زاده دنبال می‌کرد و خدماتی که به کشور داشت، به علت محرمانه بودن قابل اعلام نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر محمد باقری امروز در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده دانشمند برجسته دفاعی و هسته‌ای کشور افزود: درباره او همین قدر می‌توانیم بگوییم که شهید فخری زاده خدمات گسترده و بی نظیری به کشور کرد.

وی گفت: وقتی به او می‌گفتم که ما فلان مشکل یا فلان ماموریت خاص را داریم هیچ وقت نگفت هنوز به این سطح از علم و فناوری نرسیده ایم بلکه می‌گفت ما تلاش می‌کنیم و خدا هم برکت می‌دهد.
سرلشکر باقری اضافه کرد: در نگاه شهید فخری زاده هیچ بن بستی وجود نداشت.

وی گفت: مجموعه سپند که شهید فخری زاده آن را راه اندازی کرد خدمات بسیار ارزشمندی به کشور کرده است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: این مجموعه در حوزه فناوری‌های روز جهانی که هنوز در کشور چندان مورد دسترسی قرار نگرفته بود، تحقیق می‌کرد و قطعا تشکیل چنین مجموعه‌ای به معنای داشتن ظرفیت علمی بالا و به حدی است که بتواند مجموعه‌ای از دانشمندان فراتر از سطح دانش رایج را جذب خود و مجموعه کند.

سرلشکر باقری گفت: خوشبختانه امروز کسانی بعد از شهید فخری زاده پرچم او را در این مجموعه به دست گرفتند که قطعا همچون او مسیرش را پیش خواهند برد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۶°