سردار سلامی: در فرهنگ ما تسلیم، معنا ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:25 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۰۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
فرمانده کل سپاه: راه حاج قاسم و مقاومت ادامه دارد و با رویش‌های بزرگ، جوانان از هر قوم و قبیله آماده جهاد برای اسلام هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلاسیه نهایی سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان گفت: در فرهنگ ما تسلیم، شکست و عقب نشینی معنا ندارد راه حاج قاسم سلیمانی و مقاومت ادامه دارد و با رویش‌های بزرگ جوانان از هر قوم و قبیله‌ای سربندن‌ها را بسته اند و آماده جهاد برای اسلام هستند.
 
سردار سلامی: در فرهنگ ما تسلیم، معنا ندارد
 
سردار سلامی افزود: پرچم را زمین نمی‌زاریم و جوان‌های ما از حاج قاسم روحیه می‌گیرند و جوانان جدیدی به این مکتب اضافه می‌شوند.

وی گفت: شهید سلیمانی اجازه نمی‌داد دشمن از خط مقدم جلوتر بیاید و باید دشمن را در خط زمین گیر کرد و او شخصیتی بود که هرگز دستور عقب نشینی نبود و او می‌دانست که باید دشمن را تعقیب کرد و برای همین در دوردست‌تر از خاک این سرزمین جهاد می‌کرد.

وی با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی در ۱۳دی سال گذشته و تشییع پیکر وی در هفدهم همان ماه افزود: خاطره فراموش نشدنی و استثنایی زیباترین و باشکوه‌ترین بدرقه تاریخ قهرمانان اسلام به عرش الهی را سال گذشته در ۱۷دی ماه در میدان شهدای کرمان دیدم؛ وقتی از میان جمعیت می‌گذشتم باران می‌بارید، اما نه از آسمان، بلکه از چشمان مردمان این دیار که به پهنای صورتشان سیلاب اشک جاری بود.
 
سردار سلامی: در فرهنگ ما تسلیم، معنا ندارد
سردار سلامی ادامه داد: قصه عشق و دلدادگی عمیقی که نشان می‌داد در آن جمع هیچ کس خودش نبود همه مهر، روح و معنا و عشق بودند. همانند شمع می‌سوختند و گرمای حرارت عشق جودشان به سادگی قابل مشاهده بود.

وی اظهار داشت: همه عشق و روح سلیمانی بودند و حاج قاسم در همه جمعیت مشایعت کننده اش تجلی و ظهور کرده بود و هیچ کس خود را نمی‌شناخت.

سرلشکر سلامی گفت: آن روز همه فریاد می‌زدند، می‌گریستند و اشک می‌ریختند، به راستی این همه مهر و محبت از کجا در این قلب‌ها جا گرفته است؟

وی افزود: بعد‌ها با خود می‌گفتم‌ای کاش شما مردم کرمان روز عاشورا می‌بودید،‌ای کاش در آن ظهر خونین کنار امام حسین (ع) می‌بودید آن وقت هرگز این مصیبت‌ها بر امام وارد نمی‌شد و قافله سالار کربلا زینب کبری (س) با کودکان خردسال تنها نمی‌ماند تا آن سفر طولانی را تا شام بلا انجام دهد.

سرلشکر سلامی ادامه داد:درود خداوند بر شرف، غیرت و دل‌های پاک و صاف شما، زیرا به هر شکل روی زمین صفحه جاودانه‌ای از یک بدرقه باشکوه آفریدید و زیبا، دل انگیز، ستایش برانگیز و خاطره انگیر بود.

وی ادامه داد: قصه عشق و دلدادگی عمیقی که نشان می‌داد در آن جمع هیچ کس خودش نبود همه مهر، روح و معنا و عشق بودند. همانند شمع می‌سوختند و گرمای حرارت عشق جودشان به سادگی قابل مشاهده بود.

سردار سلامی بیان کرد: من صحنه‌ای دل انگیز‌تر از آن روز و آن فشردگی جمعیت عاشقی که همه عشق و روح سلیمانی بودند، ندیده ام؛ حاج قاسم در همه این جمعیت تجلی و ظهور کرده بود و هیچ کس خود را نمی‌شناخت. همه فریاد می‌زدند و اشک می‌ریختند؛ این همه مهر و محبت از کجا در این قلب‌ها جای گرفت؟

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: گستره شخصیت هر فرد به افق اندیشه‌ها، قلمروی آرمان‌ها، ژرفای اعتقادات و منابعی که او از آن‌ها الهام می‌گیرد؛ وابسته است و شهید سلیمانی در قله ارزش‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی از قرآن تاسی می‌گرفت و با قرآن مأنوس بود گفت: حاج قاسم تجلی و درخشش آیات الهی در قامت یک مرد و چهره‌ای مردانه از قرآن عظیم بود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در مقابل دشمنان ثابت قدم و به شدت قوی و در عوض در برابر مردم ضعیف‌تر و آرام‌تر و مهربان‌تر بود یادآور شد: قاسم جان ما می‌دانست که باید با مردم نرم، لطیف، با طراوت و خاضع باشد.

وی ادامه داد: او عابد راکع ساجد پاسدار اسلام بود و پیروی از قرآن و پیامبر را در عمل اجرا می‌کرد. محبت، ارادت و عشقش از خدا سرچشمه می‌گرفت و در اطاعت از رهبری به گونه‌ای بود که آهنگ قدم‌هایش با فرمان رهبر تنظیم می‌شد و حتی اگر حس می‌کرد رهبرِ او در دل به چیزی اکراه دارد، آن را انجام نمی‌داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در حقیقت شخصیت معیار بود، یعنی کاملاً می‌شد از گفتار و عملش یک شخصیتی برای همگان تبیین کرد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه شهیدان بزرگی در کنار حاج قاسم سلیمانی مانند ابومهدی مهندس بود که مردی متقی و پرهیزگار بود گفت: او اجازه نداد دشمن در عراق و نقاط دیگر ادامه دهد.

وی افزود:حسین پورجعفری وفادار و فداکار بود و هیچ وقت حاج قاسم سلیمانی را ترک نکرد و مهربان و گرم بود برای حاج قاسم برداری نه مادری می‌کرد.

فرمانده کل سپاه افزود:حاج قاسم دنبال پاداش مادی نبود و از مشهور شدن و ستایش شدن بیزار بود و وی جستجوگرترین انسان صلح بود و روحش با صلح و کرامت و بخشش خوگرفته بود.

همچنین در پایان اجلاسیه اولین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلی امام علی (ع) کرمان با حضور رضا و زینب سلیمانی فرزندان و خانواده سردار سلیمانی از کتاب سرباز نامه با عنوان منظوم نامه سردار سلیمانی هم به قلم افشین اعلا که به تقریر رهبر معظم انقلاب در آمده، رونمایی شد.

این کتاب شامل اشعاری در وصف سردار سلیمانی است.

مدیحه سرایی و عزاداری هم از دیگر برنامه‌های پایانی این اجلاسیه بود
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °