آزادی ۱۵ نفر از محکومین با تلاش اعضای شورای حل اختلاف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:18 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۲۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
طی مراسمی ۱۵ نفر از محکومین جرائم غیر عمد زندان تهران بزرگ با تلاش و همت اعضای شورای حل اختلاف مستقر در ندامتگاه تهران بزرگ و با مساعدت خیرین آزاد شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  معاون قضایی در امور اجرایی، عمومی و اجرای احکام و سرپرست مجتمع‌های ۲۷ و ۳۰ شورای حل اختلاف استان تهران با بیان آنکه با تلاش و همت اعضای شورای حل اختلاف مستقر در ندامتگاه تهران بزرگ امروز ۱۵ نفر از مددجویان بدهی مالی که بعضا سال‌ها در زندان بودند آزاد می‌گردند گفت: با هماهنگی شورای حل اختلاف استان تهران و ندامتگاه تهران بزرگ سه شعبه مستقر در این ندامتگاه در ساعات اداری و با اعضای خارج از زندان فعال است که منشاء بسیاری از خیرات و برکات برای زندانیان بوده است.

قربانیان افزود: در مدت کوتاه یک ماهه راه اندازی این سه شعبه اقدامات مؤثری از جمله آزادی مشروط ۱۰۲ نفر از مددجویان و انتقال ۱۵۰ نفر زندانی از ندامتگاه تهران بزرگ به محل زندگیشان انجام شده که این اقدام در راستای تحکیم بنیان خانواده انجام گردیده که منطبق با تبصره ۵ ماده ۵۱۳ قانون آئین دادرسی کیفری می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: شناسایی تعداد ۱۰۲ نفر در راستای بحث اجرای نظام نیمه آزادی یا همان پابند الکترونیکی و همچنین مددجویان بی بضاعت با محکومیت مالی کمتر از ۲۰ میلیون تومان و معرفی تعداد ۷۲۳ نفر واجدین شرایط معرفی به سامانه کمیسیون عفو، شناسایی افراد واجد شرایط جهت تنظیم دادخواست اعسار، شناسایی ۱۶۵ نفر مددجویان مستحق مرخصی و آزادی از محل اعتبارات خیرین از جمله اقدامات صورت گرفته می‌باشد.

رئیس ندامتگاه تهران بزرگ نیز در این مراسم گزارشی از فعالیت‌های شورای حل اختلاف ندامتگاه تهران بزرگ را بیان کرد و گفت: با همکاری و مساعدت‌های مسئولین شورای حل اختلاف استان تهران در حال حاضر سه شعبه شورای حل اختلاف در ندامتگاه تهران بزرگ تأسیس شده و از زمان آغاز به فعالیت تا کنون علاوه بر کار‌های جاری نظیر مصالحه و رسیدگی به پرونده‌های صلحی، خدمات ارزشمندی زیادی ارائه نموده است.

اصغر فتحی گفت: رفع مشکلات زندانیان، انتقال زندانی به شهر محل سکونت خانواده آنان در اقصی نقاط کشور، پیگیری دستبند و پابند الکترونیکی با کمک اجرای احکام شورای حل اختلاف و ... از جمله اقداماتی است که صورت گرفته و امیدواریم هر چه زودتر، شاهد شکوفایی بیشتر این مجموعه و کاهش آمار زندانیان با محوریت سیاست جزایی کشورمان باشیم.

در پایان این مراسم نماینده خیرین با اشاره به آغاز این اقدام خداپسندانه از اسفند ماه سال گذشته گفت: این اقدام با آزادی یک نفر آغاز کرده ایم و با عنایت و توفیق الهی و همکاری شورای حل اختلاف و سازمان زندان‌ها تاکنون ۱۵۰ نفر از زندانیان را آزاد و به آغوش گرم خانواده شان بازگردانده ایم.

وی با بیان آنکه با هدف جلوگیری از بازگشت زندانیان پس از آزادی اقداماتی را در جهت اشتغال این افراد در نظر دارند افزود: با تهیه چرخ خیاطی یا موتور سیکلت امکان امرار معاش آن‌ها را فراهم می‌آوریم و همچنین از بعضی از خانواده زندانیان نیازمند حمایت معیشتی انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان آنکه ما از این زندانیان تعهد اخلاقی می‌گیریم که دیگر شاهد بازگشت آن‌ها به زندان نباشیم گفت بهترین کمک به این افراد فراهم کردن شغل برای آنهاست.
برچسب ها: دادگاه ، زندان ، محکوم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°