کشور وارد رشد اقتصادی مثبت شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:57 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۷۶۳۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
معاون اول رئیس جمهوری:
معاون اول رئیس جمهوری گفت: گرچه درآمد‌های نفتی ایران کاهش یافت، اما با فعالیت‌های اقتصادی موثر هم‌اینک کشور وارد رشد اقتصادی مثبت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر روز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی با جمعی از خیران، فعالان اقتصادی، احزاب و سمن‌های سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دولت برای برداشتن هرچه زودتر تحریم‌ها از دوش مردم ایران درنگ نمی‌کند.

وی بیان کرد: رییس جمهوری آمریکا با افتضاحی که در کنگره این کشور رخ داد باید با پست خود خداحافظی کند.
معاون اول رییس جمهوری گفت: تحریم‌های ظالمانه سبب تاثیرات منفی بر زندگی مردم شده، اما ملت ایران با صبوری این شرایط را تحمل کرده و توانسته ایستادگی کند.
 
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با این شعار که ایران ۴۰ سالگی انقلاب را نمی‌بیند شروع به وضع تحریم‌های گسترده کردند، اما در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.
 
جهانگیری اظهارداشت: مقامات جدید آمریکا مجبورند در مقابل صبوری و ایستادگی مردم ایران سر تعظیم فرود آوردند و به معاهده‌های بین المللی بازگردند.

وی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور گفت: کادر بهداشت و درمان ما در این زمینه به خوبی عمل کردند و مردم نیز همراهی مطلوبی در اجرای طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و محدودیت‌های هوشمند کرونایی داشتند.
معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: همکاری مردم بویژه در پیک اخیر ویروس کرونا در کشور سبب شد تا هم‌اینک در نقطه قابل قبولی قرار گیریم و روند مثبتی را طی کنیم.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا سبب شد تا مدارس و دانشگاه‌های کشور از لحاظ فیزیکی تعطیل شوند، اما آموزش مجازی آغاز شد و با قدرت این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: هم‌اینک بیش‌از ۱۳ میلیون کاربر عضو برنامه شاد شده‌اند و از آموزش‌های مجازی استفاده می‌کنند
 
وی گفت: برخی از دانش آموزان به دلیل وداشتن ابزار لازم از آموزش مجازی بی بهره‌اند که در این زمینه فعالیت خیران همچون گذشته می‌تواند زمینه ساز برخورداری این دانش‌آموزان از ابزار آموزشی شود.

سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی است

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت اقوام و مذاهب در ایران اسلامی بیان کرد: سیستان و بلوچستان قطب همبستگی ملی و مذهبی در کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سواحل مکران بکی از بهترین چشم اندازه‌های توسعه را در آینده برای ایران، افغانستان و کشور‌های حوزه آسیای میانه خواهد داشت.
جهانگیری همچنین با اشاره به طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان اظهارداشت: سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با دلار قدیم در این طرح هزینه شده که با دلار جدید از ۲۰هزار میلیارد تومان هم بیشتر می‌شود.
وی بیان کرد: گرچه این طرح تکمیل شده، اما برای بهره‌برداری از آن سازمان خاصی وجود ندارد که این مساله می‌تواند سبب آسیب به این طرح شود.

افزون‌بر ۷۹ درصد دانش‌آموزان کشور به صورت مجازی آموزش می‌بینند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این نشست اظهارداشت: هم‌اینک افزون‌بر ۷۹درصد از دانش‌آموزان کشور بصورت مجازی آموزش می‌بینند.

سید جواد حسینی بیان کرد: با وجود اهمیت آموزش مجازی هم‌اینک ۳۰ درصد دانش آموزان یعنی حدود پنج میلیون دانش‌آموز از وسایل هوشمند آموزش بی‌بهره هستند.

وی اظهارداشت:طرح هدایت که به تازگی راه اندازی شده طرحی است که در آن وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت به دانش آموزان توسط خیرین اهدا می‌شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تا کنون در این طرح توانسته‌ایم ۱۳۵ هزار تبلت برای دانش‌آموزان فراهم کنیم که امروز پنج هزار تبلت به دانش آموزان سیستان و بلوجستان اهدا می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا و تاثیر آن بر روند آموزش سبب شده تا آموزش به صورت مجازی در حال پیگیری باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°