حذف ارز۴۲۰۰ تومانی برای صیانت از حقوق مردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:05 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
سخنگوی کمیسیون تلفیق اعلام کرد:
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه هدف کمیسیون از حذف ارز۴۲۰۰ تومانی را صیانت از حقوق مردم ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ارز۴۲۰۰ تومانی در اختیار عده معدودی قرار میگیرد و آن‌ها هم کالای وارد شده را با قیمت ۲۵ هزار تومانی در اختیار مردم قرار می‌دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «رحیم زارع» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی کمیسیون تلفیق با هدف کوتاه کردن دست رانت خواران اجرا شده است، گفت: واقعیت این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط در اختیار نزدیک به ۲۰۰یا ۳۰۰نفر در کشور قرار می‌گیرد و توزیع کالا‌هایی که با این ارز تهیه شده است با قیمت ۲۵ هزار تومانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که این امر باعث تضییع حقوق مردم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اظهار کرد: حتما در بررسی مصارف بودجه سعی می‌کنیم سود این اقدام در قالب هزینه‌های رفاهی، یارانه و داور‌های بیماران صعب العلاج به دست مردم و مصرف کنندگان اصلی برسد.

زارع گفت: در سه سال گذشته به همه وارد کنندگان ارز ۴۲۰۰تومایی دادیم، اما قیمت کالا‌های مصرفی حداقل ۲۰۰درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه قیمتی که برای واردات کالا گذاشته شده است ثابت بوده است، هدف کمیسیون را صیانت از حقوق مردم ذکر کرد و گفت: نمی‌شود کالا‌ها با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد کشور شود و با ارز ۲۵هزار تومانی در بازار به مصرف کننده برسد. این تصمیم گیری ما در حوزه نظارت به نفع عملکرد دولت خواهد بود.

به گزارش ایرنا، استدلال موافقان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در کمیسیون تلفیق این است که آزادسازی قیمت کالا‌های اساسی و اختصاص یارانه نقدی به اقشار کم درآمد می‌تواند پیامد‌های مثبتی در بر داشته باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۴°