حالت فوق العاده در لندن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:19 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
دولت انگلیس در لندن به دلیل افزایش شمار مبتلایان در بیمارستان‌های این شهر حالت فوق العاده اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون به ۸۸ میلیون و ۵۰۶ هزار نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۰۶ هزار نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آمریکا با فاصله همچنان در صدر کشور‌های جهان با بیشترین آمار کروناست؛ هم در تعداد ابتلا، هم فوتی و نیز موارد بستری.
در بحبوحه تنش‌های بی سابقه سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور شبانه روز گذشته بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و ۲۷۴ هزار نفر هم به شمار بیماران کرونایی افزوده شد که بیشترین مورد از ابتدای همه گیری کروناست.

هند با ۱۰ میلیون و ۴۱۴ هزار بیمار و ۱۵۰ هزار فوتی و برزیل با حدود ۸ میلیون بیمار کرونایی و بیش از ۲۰۰ هزار فوتی پس از آمریکا بیشترین آمار کرونایی را دارند.

سازمان جهانی بهداشت از ضرورت اقدام سراسری برای مهار گسترش سریع کرونا در اروپا خبر داد.
با وجود مقررات سختگیرانه کرونای در کشور‌های این منطقه آمار‌ها به شکل نگران کننده‌ای در حال افزایش است. انگشت اتهام کشور‌های این منطقه انگلیس را نشانه رفته است که در چند هفته اخیر از مشاهده نوع جهش یافته ویروس کرونا موسوم به ویروس انگلیسی در این کشور خبر داده. این کشور با ۲ میلیون و ۸۸۹ هزار بیمار کرونایی و ۷۸ هزار فوتی پنجمین کشور در آمار جهانی و نخستین کشور در اروپاست.

در فرانسه شدت همه گیری به شکلی است که مقامات از احتمال قرنطینه دوباره خبر داده اند. آمار ابتلا در این کشور هم اکنون بیش از سه برابر هدف تعیین شده دولت یعنی ثبت ۵ هزار مبتلای روزانه است.
روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان دیگر کشور‌های با آمار بالای کرونا در جهان هستند.
برچسب ها: کرونا ، جهان ، لندن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°