حقیقت دموکراسی آمریکا برملا شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:51 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۶۹۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
سيد حسن نصرالله: آنچه كه در كنگره اتفاق افتاد حقيقت آمريكا و ادعاهاي اين كشور را درباره دموكراسي برملا كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید حسن نصرالله: ترامپ تلاش کرد با حمله به کنگره، در آمریکا آشوب بیافریند همان کاری که در منطققه عربی کرد.
سید حسن نصرالله: آمریکایی ها، اینک خودشان، خطر سیاست ترامپ را درک کردند.
دبیر کل حزب الله لبنان در خصوص حوادث کنگره آمریکا گفت: صحنه‌ای که امروز در آمریکا شاهد هستیم، معمولا توسط آمریکایی‌ها در کشور‌های دیگر به اجرا گذاشته می‌شد تا نظامی را ساقط کنند؛ اما امروز ترامپ این شیوه را در کشور خودش به اجرا گذاشته است.
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی امشب خود درباره تحولات منطقه و بین الملل با بیان اینکه امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ در مقابل مردمش آشکار شده است، تاکید کرد: حوادث کنگره آمریکا خطرناک است و متحدان آمریکا تلاش می‌کنند تا از شدت آن بکاهند.
وی با بیان اینکه محور اصلی توجه آمریکا و جهان به لبنان از سال ۲۰۰۵، سلاح مقاومت است، افزود: اگر امروز شاهد توجه جهانی به لبنان هستیم، این امر به سبب مقاومت و سلاح مقاومت است.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد اگر لبنان و مردمش برای آمریکا و یا اروپایی‌ها اهمیتی داشت، شاهد سیاست‌های خصمانه علیه ملت لبنان نبودیم.
سید حسن نصرالله درباره پرونده انفجار بندر بیروت نیز گفت: نباید پرونده انفجار بندر بیروت را سیاسی کرد، بلکه این موضوع باید همچنان مساله‌ای ملی باقی بماند. ما اصرار داریم که پرونده انفجار بندر لبنان به پایانی عادلانه ختم شود و ما بر روشن شدن واقعیت‌ها و بازخواست عاملان انفجار بندر بیروت تاکید می‌کنیم.
وی همچنین اظهار داشت آیا این حق لبنانی‌ها نیست که بدانند نتیجه تحقیقات انفجار بندر بیروت چیست؟ چه کسی از مفتوح بودن پرونده سود می‌برد و از لحاظ سیاسی از آن بهره برداری می‌کند؟ این حق مردم لبنان است که واقعیت را بدانند و از نتایج تحقیقات مطلع شوند.
نصرالله افزود: باید نتیجه تحقیقات در انفجار بندر بیروت روشن شود و مشخص گردد این حادثه یک اقدام تخریبی و یا ناشی از سهل انگاری بوده است. به نظر می‌رسد روند تحقیقات به سمت جعل نتایج پیش می‌رود تا اینگونه وانمود شود که علت این حادثه سهل انگاری بوده است.
وی با تاکید بر درخواست خود برای اعلام سریع نتایج تحقیقات، هشدار داد در صورتی که تحقیقات در این پرونده اینگونه پیش رود، به نتیجه‌ای نخواهیم رسید.
سید حسن نصرالله؛ پاسخ به تحریم‌های آمریکا، سپرده گذاری بیشتر در موسسه قرض الحسنه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°