هشدار نماینده مجلس درباره واکسن کرونای فایزر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:19 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۷۱۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به خرید واکسن کرونای شرکت فایزر هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره خرید واکسن کرونای برخی شرکت‌ها گفت: همانند رهبر انقلاب در مجلس نیز نگرانی درباره خرید واکسن کرونای برخی شرکت‌ها مانند شرکت فایزر در مجلس نیز وجود دارد.
 
هشدار نماینده مجلس درباره واکسن کرونای فایزر

وی افزود: روز گذشته نامه‌ای را به رئیس جمهور در مورد نگرانی‌های موجود در خصوص واردات واکسن اهدایی شرکت فایزر ارسال کردم و مستندات و دلایلی را در آن ارائه دادم که نشان‌دهنده وجود این نگرانی پیرامون ایمنی و کارآمدی واکسن‌های خارجی به ویژه واکسن‌های تولید شرکت فایزر است.

وی تصریح کرد: این موضوع که قرار بود این شرکت ۱۵۰ هزار دوز واکسن توسط خیرین به ایران ارسال کند، یک موضوع دارای ابهام و سوال‌برانگیزی بود چرا که عوارض ناشی از تزریق واکسن کرونای شرکت فایزر در آمریکا هم موجی از بی‌اعتمادی را به وجود آورده و حتی برخی از پزشکان آمریکایی کمپینی راه‌اندازی کردند به این دلیل که پیرو عوارض به وجود آمده ناشی از تزریق واکسن فایزر به سلامت و ایمنی آن اعتماد ندارند.

وی ادامه داد: درشرایطی که این شرکت مستندات نحوه ساخت این واکسن‌ها را به ما ارائه نداده و خسارات ناشی از تزریق این واکسن را هم تقبل نکرده است، واردات آن غیر منطقی است. این در حالی است که ۱۵۰ هزار دوز واکسن نسبت به نیاز کشور که ۱۲۰ میلیون دوز بوده دردی از ملت دوا نمی‌کند و به نظر می‌رسد که این شرکت به دنبال آزمایش واکسن‌های خود بر روی مردم سایر کشور‌ها است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مجلس موافق واردات این واکسن نیست ضمن اینکه یکی از مقامات مسئول در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که ما به سازمان جهانی بهداشت اعلام کردیم که واکسن فایزر را خریداری نخواهیم کرد و همه این دلایل به ابهامات موجود در مورد واکسن فایزر دامن می‌زند و قاعدتاً از کشور‌های آمریکا و انگلیس که ناکارآمدی واکسن‌های آن‌ها اثبات شده است به هیچ وجه نباید واکسن وارد شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°