تصویب سند ملی واکسیناسیون کرونا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:36 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۷۲۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب سند ملی واکسیناسیون کرونا در کشور در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا رئیسی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به سند ملی واکسیناسیون کشور افزود: این سند در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد و براساس بار بیماری و شیوع بیماری برای هر شهر، در چهار مرحله واکسیناسیون را اولویت بندی کردیم.

وی گفت: مرحله اول شامل کارکنان درمان، سالمندان مستقر در خانه سالمندان و جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی و تنفسی می‌شود، مرحله دوم شامل سایر گروه‌های پرخطر مانند دیگرسالمندان و بیماران زمینه‌ای خواهد شد، مرحله سوم مراکز تجمعی و افراد با ریسک بیشتر و نهایتا در مرحله چهار عموم مردم واکسینه می‌شوند.

رفع منع تردد بین شهری در شهر‌های آبی و زرد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در بخش دیگر از سخنان خود گفت: منع تردد بین شهری در شهر‌های آبی و زرد وجود ندارد، اما همچنان منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح برقرار است.

دکتر رئیسی افزود: در ۱۹۲ شهر میزان بستری از ۲ بیمار به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کمتر شده است و بستری بسیار پایینی دارند که همه مشاغل تقریبا در این شهر‌ها آزاد هستند و از این پس به عنوان شهر‌های آبی از آن‌ها اسم می‌بریم.

وی با بیان اینکه به جز استان‌های شمالی، سایر استان‌های کشور وضعیت مناسبی دارند گفت: در استان مازندران بیشترین موارد ابتلا را داریم و در استان‌های گلستان و گیلان هم باید بیشتر مراقبت کنیم.

آقای رئیسی افزود: ۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور داریم که ۵ شهر آن در مازندران است و ۲ شهر دیگر در استان گلستان است که مردم باید مراقبت‌های خیلی بیشتری انجام دهند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شهر‌های نور، نکا، قائم شهر، ساری، تنکابن، کُردکوه و بندرگز نیاز به مراقبت‌های بیشتر دارند.

دکتر رئیسی افزود: تهران و البرز در وضعیت زرد قرار گرفته اند و محدودیت مشاغل در این ۲ استان کاهش می‌یابد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°