ایران جزو ۵ کشور سازنده لیزر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:16 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۷۴۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
عملیات تست گرم لیزر پرتوان ۱۰ kw با حضور رئیس مرکز علوم و فنون لیزر ایران با موفقیت در مرکز لیزر انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از سازمان انرژی اتمی، متخصصان و دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور در مرکز علوم و فنون لیزر ایران موفق شدند دستاوردی ارزشمند در حوزه لیزر‌های پرتوان کسب نمایند. با این دستاورد، جمهوری اسلامی ایران در زمره ۵ کشور سازنده لیزر پرتوان در جهان قرار گرفت.

عملیات تست گرم لیزر پرتوان ۱۰ kw با حضور رئیس مرکز علوم و فنون لیزر ایران، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه و هیأت همراه، ۱۰ دی‌ماه با موفقیت در مرکز لیزر انجام شد.

مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران آبان ماه سال گذشته قراردادی با شرکت فولاد مبارکه مبنی بر تولید و ساخت لیزر فیبری و پرتوان ۱۰ kw به امضا رساند که امروز پس از گذشت حدود یک سال، تست گرم این لیزر انجام گرفت. قرار است در بهار سال آینده این لیزر جایگزین لیزر گازی اروپایی موجود در شرکت فولاد مبارکه شود.

این امر حکایت از این دارد که جمهوری اسلامی ایران علیرغم فشار‌های حداکثری و تحریم‌های ظالمانه، توان رشد، پیشرفت و رفع نیاز‌های خود را دارد. همچنین مجموعه سازمان انرژی اتمی ایران نیز آمادگی مشارکت در طراحی و ساخت نیاز‌های دارای فناوری سطح بالا (High-tech) صنایع کشور را داشته و از این موضوع استقبال می‌نماید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°