ادامه سیاست ضد ایرانی آمریکا در دولت بایدن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:20 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۷۶۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
سفیر و نماینده کشورمان در سازمان ملل گفت: در سیاست دولت آینده آمریکا در قبال کشورمان، تفاوت‌های بنیادینی روی نخواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از روابط عمومی شورای راهبردی روابط خارجی، مجید تخت‌روانچی در تحلیل رویکرد راهبردی دولت بعدی آمریکا در قبال کشورمان اظهار کرد: دولت‌های مختلف در آمریکا چه دموکرات و چه جمهوریخواه، سیاست‌های بین‌المللی‌شان تفاوت چندانی با هم ندارد.

وی سیاست‌های دولت ترامپ را نامتعارف دانست و افزود: حرکات این دولت چه در قبال ایران و چه در قبال دیگر کشور‌ها برای بسیاری از ناظران در داخل و خارج از آمریکا، غیرقابل پیش‌بینی بود.

تخت روانچی با اشاره به استمرار سیاست‌های آمریکا در دولت‌های مختلف این کشور گفت: به‌طور نمونه، استفاده از ابزار تحریم علیه ایران در دولت‌های مختلف این کشور اعم از دموکرات و جمهوریخواه ادامه داشته است.

سفیر و نماینده کشورمان در سازمان ملل متحد افزود: آمریکا در طول سال‌های اخیر از ابزار تحریم استفاده کرده است و فکر می‌کند با این ابزار می‌تواند برای امتیازگیری استفاده کند و به این روند نیز ادامه خواهد داد.

وی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد دولت بایدن هم همین رویکرد را ادامه خواهد داد؛ اگرچه در احقاق حقوق ملت ایران، هیچگاه نباید فرصت‌های احتمالی را از دست داد بنابراین، اینکه بگوییم دولت جدید از ابزار تحریم دست می‌کشد، شاید قرین واقعیت نباشد.

تخت روانچی افزود: البته در برخی جنبه‌ها ممکن است تاکتیک‌های متفاوتی را ببینیم. برای نمونه، رویکرد ترامپ در قبال رهبران اروپایی را که برخورد تحقیرآمیز و زننده‌ای داشت، قاعدتاً در دولت بایدن نخواهیم دید.

سفیر کشورمان در سازمان ملل اضافه کرد: شاید بایدن در این برخورد‌ها ظرافت بیشتری به خرج دهد، اما اینکه فکر کنیم دولت آینده در مقایسه با دولت ترامپ که با اروپا زاویه داشت، زاویه نخواهد داشت، اشتباه است؛ در خصوص چین هم تغییر اساسی روی نخواهد داد.

وی پیش بینی کرد که در دولت آینده آمریکا شاهد سیاست‌هایی خواهیم بود که شاید چهره بیرونی آن متفاوت باشد، اما چهره درونی آن ادامه همان سیاست‌هاست و تغییرات ۱۸۰ درجه‌ای نخواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°