ضرورت واردات واکسن تا زمان تولید انبوه داخلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:28 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۷۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بر ضرورت تهیه واکسن مورد نیاز برای گروه‌های پرخطر از کشور‌های کوبا، روسیه و چین تا زمان دست‌یابی به تولید انبوه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت؛ آقای حسینعلی شهریاری؛ بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد واردات واکسن را فصل الخطاب دانست و گفت: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز برای برخی گروه‌ها را تا زمانی که واکسن تولید داخل به تولید انبوه برسد و ممکن است که این مهم تا اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ طول بکشد از کشور‌های چین، روسیه و کوبا تامین و وارد کنند، البته وزارت بهداشت هم باید تمامی نظارت‌های لازم را داشته باشد و مسئولان باید این موضوع را پیگیری و در این راستا گام بردارند و حرکت کنند.

آقای شهریاری همچنین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور، گفت: ما هیچ وقت به کشور‌های اروپایی از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد نداشتیم و نداریم، این کشور‌ها دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و بیش از یک قرن به ایران و ایرانی خیانت کردند.

وی در ادامه گفت: این کشور‌ها از هر آنچه که در توان داشتند استفاده کردند، اما نتوانستند جمهوری اسلامی را به زانو در بیاورند بنابراین این خطر وجود دارد که توسط برخی دارو‌ها و واکسن‌ها بخواهند مردم ما را دچار آسیب‌هایی کنند که غیرقابل بازگشت باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واکسن کرونا از جمله واکسن‌هایی است که جمعیت زیادی مانند افراد جوان، نخبگان و کودکان به آن نیاز پیدا خواهند کرد بنابراین حساسیت زیادی در این رابطه وجود دارد؛ کشور فرانسه سابقه خون‌های آلوده را دارد و با صادرات خون‌های آلوده افراد بیگناه زیادی را مبتلا به ایدز کرد که تعدادی از آن‌ها هم فوت شدند و تعدادی هم زندگی سختی را می‌گذرانند، اما متاسفانه حتی حاضر به پرداخت غرامت نشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب در این مقطع حساس کنونی عالمانه و آگاهانه دستور ممنوعیت واردات واکسن کرونا از کشور‌های انگلیس، فرانسه و آمریکا را صادر کردند و باید در این رابطه نهایت اهتمام خود را برای تقویت تولید واکسن به کار ببریم و به تولید داخل تکیه کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°