ضرب العجل پلوسی به پنس برای برکناری ترامپ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:58 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۸۳۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به معاون رئیس جمهوری این کشور ۲۴ ساعت فرصت داد تا با اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی، ترامپ را برکنار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نانسی پلوسی شامگاه دیروز یکشنبه در نامه‌ای به اعضای دموکرات مجلس نمایندگان، این مطلب را مطرح و تصریح کرده است در غیر این صورت ترامپ استیضاح خواهد شد.

در نامه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روند استیضاح اینگونه توضیح داده شده که ابتدا استنی هایر رهبر اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان موافقت یکپارچه را برای ارائه قطعنامه جیمی راسکین عضو دموکرات این مجلس خواستار می‌شود.

این قطعنامه معاون رئیس جمهوری را به تشکیل و حرکت کابینه برای فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی برای اعلام نداشتن توانایی رئیس جمهوری در اجرای وظایف خود فرا می‌خواند، پس از آن معاون رئیس جمهوری بلافاصله اختیارات خود را به عنوان سرپرست ریاست جمهوری در دست می‌گیرد.

در صورت نداشتن رضایت یکپارچه، اینگونه برنامه‌ریزی شده که روز بعد در صحن ارائه شود. به این ترتیب، از مایک پنس معاون رئیس جمهوری خواسته شده، ظرف ۲۴ ساعت پاسخ دهد.

در مرحله بعدی، قطعنامه استیضاح به صحن خواهد آمد و روند آن ادامه خواهد یافت.

پلوسی در نامه خود تاکید کرده است: در محافظت از قانون اساسی و دموکراسی خود، فوری عمل خواهیم کرد، زیرا این رئیس جمهوری تهدیدی قریب الوقوع برای هر دو است.
 
هرچه روز‌ها می‌گذرد، وحشت حمله مداوم به دموکراسی ما توسط این رئیس جمهوری شدت می‌گیرد و نیاز فوری به اقدام نیز بیشتر می‌شود.

به دنبال شورش هواداران ترامپ در ۱۷ دی‌ و تسخیر کنگره آمریکا، نمایندگان دموکرات در پی برکناری فوری او هستند و این کار را از طریق اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی یا استیضاح دنبال می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°