پلیس ایران، خط اول مبارزه با جرائم سازمان یافته در منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:46 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۸۵۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: پلیس در مبارزه با جرائم سازمان یافته نقش کلیدی در منطقه و بین الملل ایفا می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار مهدی حاجیان در نشست خبری با اشاره به حوزه فضای مجازی، گفت: از ۱۰ سال پیش مردم به تدریج به سمت و سوی فضای مجازی رفتند و زندگی در فضای مجازی شکل گرفت، اما در همین بحث کرونا مردم به فضای مجازی کوچ کردند و تجارت، نقل و انتقال پول، تبلیغات و داد وستد در فضای مجازی اتفاق می‌افتد و پیش بینی و پیشگیری پلیس در آنجا نیز انجام می‌شود و پلیس در فضای مجازی باید پناهگاه مردم باشد.
 وی با بیان اینکه پلیس با استفاده از آخرین فناوری‌ها بر حوزه فضای مجازی نیز نظارت دارد، گفت: پلیس ایران یکی از بهترین‌ها در این حوزه در منطقه است و از خیلی از کشور‌های منطقه و حتی در بحث بین الملل پیش هستیم.
 سردار حاجیان افزود: اگر پلیس ما در تردد‌های فیزیکی و حقیقی نقش ایفا می‌کند در چهار راه‌های اتفاقات فضای مجازی نیز باید حضور داشته باشد و با آگاهی بخشی به مردم، مردم را هوشیار کند که چه اتفاقاتی در فضای مجازی می‌افتد.
 وی گفت: در همین هوشمند سازی؛ پلیس آموزش‌های متفاوتی را با عنوان" پلیس من" راه اندازی کرده است و فعالیت‌های معاونت اجتماعی در این حوزه به مرور توسعه پیدا خواهد کرد تا تبادل خدمات پلیس با مردم نزدیک‌تر صورت بگیرد.
 سردار حاجیان با بیان اینکه نیروی انتظامی در بحث جرائم سازمان یافته نیز نقش کلیدی در منطقه و بین الملل ایفا می‌کند، گفت: ما در کنار بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر قرار داریم و در واقع خط اول برخورد با جرائم سازمان یافته در منطقه و بین الملل هستیم که علاوه بر صیانت جامعه خود، صیانت جامعه بین المللی را نیز برعهده داریم و خط اول مبارزه با جرائم سازمان یافته هستیم که جامعه جهانی از عملکرد پلیس بهره می‌برد.
وی گفت: ۱۳ هزار شهید و جانباز در حوزه مبارزه با مواد مخدر از اوایل انقلاب تاکنون، تقدیم شده نشانگر جدیت جمهوری اسلامی در مبارزه با موادمخدر است که بهره آن را علاوه بر مردم ما، جامعه جهانی می‌برد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°