لزوم دقت، عدالت و حق مداری در مبارزه با فساد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:49 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۸۵۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
رئیس قوه قضاییه گفت: در زمینه مبارزه با فساد، کار دقیق، عادلانه و حق مدارانه مدنظر ماست که باید با روحیه انقلابی انجام شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی امروز در نشست هفتگی شورای عالی قوه قضائیه گفت: تاکنون برای مبارزه با فساد، در دستگاه قضا کار‌های خوبی شده است که بعد از این هم با قوت ادامه می‌یابد.

وی تاکید کرد: آنچه در این زمینه مدنظر ماست؛ کار دقیق، عادلانه و حق مدارانه است که باید با روحیه انقلابی انجام شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: کار مبارزه با فساد هزینه دارد و قطعاً به عکس العمل‌هایی منجر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پیام هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب را که در سال ۱۳۸۰ در زمینه مبارزه با فساد صادر کردند، یادآور شد و افزود: این که مبارزه با فساد منجر به عکس العمل‌هایی خواهد شد، موضوعی است که ایشان در آن پیام کاملاً و به درستی پیش بینی کرده اند.

وی گفت: در زمینه مبارزه با مفاسد باید با حرف مستند و مبتنی بر ادله؛ کار دادرسی صورت گیرد.

ویروس خودتحقیری بسیار خطرناک‌تر از ویروس کرونا

رئیس قوه قضائیه گفت: دستور رهبر معظم انقلاب برای تحریم استکبار اقتصادی در قالب ممنوعیت ورود واکسن‌های امریکایی و انگلیسی به کشور اقدامی بسیار حکیمانه بود.

وی با بیان اینکه این دستور رهبر معظم انقلاب از جان مردم صیانت کرد، گفت: این کار تحریم استکبار اقتصادی است که می‌خواهد جهان را بدون توجه به جان و سرنوشت انسان‌ها فدای منافع خود کند و ممانعت رهبر معظم انقلاب از این کار در ایران بسیار حکیمانه بود.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر این که امروز تحریم واکسن امریکایی و انگلیسی؛ تحریم استکبار اقتصادی است، افزود: اگر روزی جمهوری اسلامی ایران به تولید انبوه واکسن ملی ضد کرونا برسد، قطعاً هیچ ملتی از آن بی سهم نخواهد بود و همه ملت‌ها می‌توانند از واکسن ایرانی ضد کرونا بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه باید با قاطعیت جلوی استکبار اقتصادی را گرفت، اضافه کرد: در حالی که در داخل کشور توانمندی‌های زیادی داریم، اما متأسفانه کسانی هستند که دچار خودتحقیری شده اند و همه توانمندی‌های داخلی را دست کم می‌گیرند. ویروس خودتحقیری بسیار خطرناک‌تر از ویروس کروناست و امروز کسانی که دچار این ویروس شده اند؛ نگاهشان دائم به غرب است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: یقین داریم که با اعتماد به نفس، همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند؛ ملت ما پیش خواهد رفت و قله‌هایی را طی خواهد کرد که در نتیجه آن تمدن نوین اسلامی رقم خواهد خورد.

وی گفت: آنچه امروز در قالب توانمندی‌های داخلی مشاهده می‌کنیم، همه نشانه‌های مدنیت واقعی است که در حال رخ دادن است. 

رئیس قوه قضائیه تولید واکسن ایرانی ضد کرونا را افتخارآمیز توصیف کرد و افزود: این دستاورد محصول اعتماد به نفس و فرهنگ «ما می‌توانیم» است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °