نحوه بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد از اول بهمن‌ماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:59 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۸۸۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: کلاس های حضوری مدارس از اول بهمن ماه در مقطع اول و دوم ابتدایی و در مناطق زرد و آبی برقرار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"حکیم‌زاده" در گفتگو با ۱۸:۳۰ به تشریح جزییات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه پرداخت و گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله باکرونا در مقاطع اول و دوم دوره ابتدایی در مناطق زرد و آبی آموزش حضوری آغاز می‌شود.

او گفت: کلاس‌های حضوری در مناطق زرد و آب بدون هیچ استثنایی باز است.

حکیم زاده گفت: مدارس ابتدایی تهران هم در مقطع پایه اول و دوم باز است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: دروس کارگاهی هنرستان‌ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز، از اول بهمن ماه متفاوت است.

حکیم‌زاده با بیان اینکه چگونگی اجرای مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا به مسئولین مدارس واگذار شده است، گفت: تعیین و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بر عهده شورای مدارس است و به آن‌ها در این باره اختیارات لازم داده شده است.

او گفت: آموزش حضوری شامل دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر در وضعیت آبی وهنرجویان هنرستان‌های فنی وحرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی می‌شود.

او با بیان اینکه در هیچ شرایطی نباید تعداد حاضران در کلاس حضوری بیشتر از ۱۰ نفر باشد، گفت: اقدامات لازم برای حضور دانش آموزان در مدرسه فراهم است و بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: حضور کادر اداری و اجرایی مدارس در مناطق نارنجی، زرد و آبی براساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور مانند سایر کارکنان دولت انجام می‌گیرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر چه به شورای مدارس اختیارات لازم داده شده است، اما بلامانع بودن کلاس حضوری فقط برای مقطع اول و دوم ابتدایی است.

او گفت: بوفه و سرویس مدارس همچنان تعطیل است.
 
برچسب ها: مدارس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°