زمین لرزه فریمان؛ تاکنون بدون خسارت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:33 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
در پی وقوع زلزله ۴ و دو دهم ریشتری در سفید سنگ فریمان ۲ گروه ارزیاب به محل اعزام شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرماندار فریمان گفت: یک گروه تیم در شعبه فریمان، ۲ گروه در هلال‌احمر تربت جام و یک تیم نیز در شعبه مشهد در آماده باش هستند.

عباسعلی صفایی گفت: با تماسی که با دهیاران روستا‌های منطقه زلزله برقرار شده تا کنون خساراتی از این مناطق اعلام نشده است و خسارت‌های احتمالی مالی بررسی خواهد شد.

آماده باش آتش نشانی مشهد

آتشپاد مسعود ظهوریان مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد هم گفت: در پی وقوع زلزله دیشب در سفید سنگ فریمان و احساس آن در مشهد، ۴۵۰ آتش نشان در ۵۲ ایستگاه مشهد در گروه‌های حریق و نجات ویژه و عملیات ویژه چندمنظوره، در حالت آماده باش قرار گرفتند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ و دو دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه و ۴۹ ثانیه دیشب حوالی سفید سنگ در خراسان رضوی را لرزاند.

۲۱ شهریور امسال هم سفید سنگ فریمان با زمین لرزه ۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید.
۱۵ دی نیز زلزله‌ای به قدرت ۳.۵ ریشتر حوالی سفید سنگ فریمان را لرزاند که خسارتی دربر نداشت.

فروردین سال ۱۳۹۶ نیز زمین لرزه‌ای با شدت ۶ و دو دهم ریشتر در همین منطقه روی داد که بر اثر آن چهار روستا تخریب، دو نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شدند.


دوگنبدان هم لرزید

زلزله‌ای به قدرت ۳ و یک دهم در مقیاس ریشتر هم امروز سه شنبه، شهر دوگنبدان و مناطق اطراف را لرزاند.
 
بنابر اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت ۴ و یک دقیقه و ۳۱ ثانیه امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه زلزله‌ای به قدرت ۳ و یک دهم در مقیاس ریشتر شهر دوگنبدان و مناطق اطراف را لرزاند.

مرکز این زمین لرزه درعمق ۱۰ کیلومتری زمین و در فاصله ۳۲ کیلومتری دوگنبدان، ۴۴ کیلومتری بابامنیر فارس و ۵۰ کیلومتری باشت گزارش شده است
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°