عادت مشمئزکننده آمریکا در بیان اتهامات دروغین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:38 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۴۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعای دولت آمریکا علیه کوبا؛ برگرفته از عادت مشمئز کننده آنها در بیان اتهامات دروغین به مخالفان خود است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سعید خطیب زاده" اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام کوبا در فهرست کشور‌های حامی تروریسم را به شدیدترین وجه محکوم کرد و بر همبستگی جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های دولت و ملت کوبا در مقاومت در برابر نماد استکبار جهانی تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این ادعا که کوبا در زمینه تروریسم با ونزوئلا همکاری داشته است همانند دیگر ادعا‌های بی اساس امریکایی ها، برگرفته از عادت مشمئزکننده آن‌ها در ایراد اتهامات دروغین به مخالفین خود می‌باشد.

آقای خطیب زاده افزود: مقامات رژیم شکست خورده ترامپ که طی چهارسال گذشته سرمست از استثناگرایی کشورشان به منبعی از تنش در جهان تبدیل شده و عملکردی جز تخریب دستاورد‌های بین المللی و ایجاد تنفر برای آمریکا نداشته اند و حتی از شکست شان در انتخابات اخیر آمریکا درس نگرفته و ماهیت یاغی گری و آشوبگری خود را در قضیه اخیر کنگره کشورشان تکرار نمودند، همچنان در روز‌های پایانی عمر خود بر عقده گشایی و اقدامات یکجانبه ادامه می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار داشت: لازم است به رژیم تروریستی آمریکا یادآوری شود که کوبا به عنوان عضو فعال سازمان ملل متحد و پیشرو در مقابله با امپریایسم و استکبار جهانی، در راستای حق حاکمیت ملی خود کاملا آزاد و مخیر است با کشور‌های همسایه خود در منطقه آمریکای لاتین و یا دیگر نقاط جهان ارتباط برقرار کرده و به ارتقای سطوح همکاری خود بپردازدو هیچ کشوری بویژه رژیم آمریکا حق مداخله در امور داخلی کوبا یا امر و نهی کردن در زمینه برقرای روابط این کشور آزاد با یک کشور آزاد دیگر را ندارد.

آقای خطیب زاده در پایان تاکید کرد: ما این اقدام رژیم تروریستی آمریکا و مقامات سیاسی آن را بدلیل برخورد دوگانه در آمریت و عاملیت عملیات تروریستی در ترور شهید سلیمانی و نیز حمایت و هدایت عملیات‌های داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مردود دانسته و بر عزم و اراده خود جهت حمایت و تحکیم روابط با کوبا تاکید می‌کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°