آغاز رزمایش اقتدار دریایی ارتش ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:31 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۷۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
رزمایش دریایی اقتدار و تثبیت قدرت ارتش ایران امروز چهارشنبه 24 دی، در آب‌های آزاد آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امروز چهارشنبه، در نخستین روز رزمایش دریایی اقتدار، طی مراسمی ناوبندر مکران و ناو موشک انداز زره با حضور سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ایران ملحق می‌شوند.

ناوبندر مکران، بزرگترین شناور نظامی کشور است که با تلاش متخصصان مجموعه‌ی کارخانجات نیروی دریایی راهبردی ارتش به یکی از بزرگترین ناوبندر‌های بالگردبر تبدیل شده تا پشتیبانی از ناوگروه‌های این نیرو در آب‌های دور دست به ویژه منطقه شمال اقیانوس هند، تنگه باب المندب و دریای سرخ را بر عهده داشته باشد.

الحاق ناوموشک انداز زره با قابلیت مانور و سرعت بالا به ناوگان جنوب نداجا امکان حراست از آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌آورد.

همچنین امروز تعدادی از یگان‌های شناوری نیروی دریایی ارتش در محدوده‌ی آب‌های دریای عمان و شمال اقیانوس هند برای اجرای رزمایش اقتدار دریایی گسترش یافتند.

ناو بندر‌ها به عنوان یک پایگاه دریایی متحرک عمل می‌کنند، آن‌ها بخشی از زیرساخت‌های کلیدی هستند که نیرو‌ها و تجهیزات گسترش یافته در دریا را پشتیبانی می‌کنند.

ناوبندر‌ها شامل یک دک اصلی که برای نشست و برخاست بالگرد و پهپاد است که برای ماموریت پشتیبانی در دریا و فرماندهی و کنترل طراحی شده‌اند.

یکی از قابلیت‌های ناوبندر بارگیری و جابجایی همزمان چندین هاورکرافت در پهنه دریا است.
 
از دیگر قابلیت‌های ناوبندر تعمیر و نگهداری و اعزام و دریافت شناور‌های تندرو و هاورکرافت به دریا، جهت انجام ماموریت‌های تیم‌های واکنش سریع است.

از دیگر توانمندی‌های ناوبندر پشتیبانی شناور‌ها در عملیات‌های تبادل دریایی جهت ارسال تجهیزات، سوخت، آب و حتی تبادل نیرو در شرایط نامساعد جوی است.

ناوبندر دارای قابلیت اعزام تیم‌های عملیات جستجو و نجات SAR جهت امدادرسانی به شناور‌ها در وضعیت اضطرار است.
 
ناوبندر قادر به پشتیبانی از انواع شناور‌ها در آب‌های دوردست است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°