علت قطع برق در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:59 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۷۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
سخنگوی صنعت برق گفت: افزایش مصرف گاز و برق در بخش خانگی و تجاری، محدودیت در تحویل دادن سوخت نیروگاه‌ها را به وجود آورد که این مشکل در حال رفع شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رجبی مشهدی محدویت‌ها برای تحویل سوخت نیروگاه‌ها را علت قطعی برق دیروز در برخی مناطق کشور دانست و گفت اگر مردم فقط ۱۰ درصد صرفه جویی کنند، قطعی برق نخواهیم داشت.
 
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: تنها با صرفه جویی مشکل قطعی برق حل خواهد شد.
 
وی قطع برق بخش خانگی و تجاری و مراکز حساس کشور، از جمله بیمارستان‌ها در این شراط سخت سرما و کرونا جز خطوط قرمز شبکه توزیع برق کشور خواند و گفت: همه تلاش خود را بسیج می‌کنیم تا برق این مناطق قطع نشود.

آقای رجبی مشهدی با تاکید براینکه، چون قطعی برق روز گدشته، موقتی ­و پراکنده بود ­امکان اطلاع رسانی از قبل مهیا نشد، گفت:­ طی روز‌های آینده اگر مردم فقط ۱۰ درصد­ صرفه جویی کنند، این روز‌های سخت سپری خواهد شد و قطعی نخواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق ­هماهنگی صنف برق و شرکت گاز را خوب خواند و گفت: ­اما مصرف ­گاز بخش خانگی بی سابقه بوده است.

­وی افزود: تلاش می‌کنیم طی روز‌های آینده مشترک‌های غیر مجاز، ­مراکز استخراج رمز ارز‌ها و برخی صنایع پرمصرف را کاهش دهیم تا­ برای تامین ­­برق بخش خانگی مشکلی نداشته باشیم. ­

سخنگوی صنعت برق در خصوص خسارات وارد شده به برخی هموطنان هم گفت:­ اگر افرادی خسارتی از قطعی برق، دیده باشند بر اساس مقررات از طریق­ بیمه جبران خواهد شد.

وی در ادامه گفت:­ روشنایی معابر ­ برخی بزرگرا‌ه‌ها طی چند روز گذشته با همین هدف جلوگیری از قطعی شبکه برق صورت گرفته بود، اما ­برخی رسانه‌ها ­موضوع را طوری جلوه دادند­که اینکار انجام نشود. ­

­آقای رجبی مشهدی­ درخصوص از مدار خارج شدن برخی نیروگاه‌ها هم گفت: در این شرایط که مصرف نسبت به تابستان ۲۰ هزار مگاوات کمتر است­، نیروگاه‌های ما به اندازه کافی ظرفت­ تولید دارند، ­­ولی مشکل افزایش مصرف گاز و برق است که با صرفه جویی ۱۰ درصدی هموطنان، محدودیت گاز نیروگا‌ها حذف خواهد شد.

وی با اعلام اینکه کاهش یک درجه‌ای دمای محل سکونت و­ کار می‌تواند شش درصد­ مصرف انرژی را کاهش دهد، از هموطنان خواست تا حد ممکن با استفاده نکردن از وسایل برقی و لامپ‌های اضافه در مصرف برق صرفه جویی کنند. ­

وی افزود: خاموشی‌ها دوباره با اتوبان‌ها باز می‌گردد تا از محدودیت دوره سوخت عبور کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°