بازگشایی ۱۳ مسیر برای زیارت روضه منور رضوی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:06 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۸۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
پس از بازگشایی اولین مسیر زیارت روضه منور رضوی، ۱۳ مسیر برای زیارت ضریح مطهر امام هشتم از نزدیک‌ترین نقاط به مضجع شریف بازگشایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدمهدی برادران مدیر عالی حرم مطهر امام رضا (ع) گفت: باتوجه به استقبال زائران از زیارت نزدیک امام رضا (ع) پس از بازگشایی مسیر روضه منوره از صحن آزادی و به منظور تسهیل امر زیارت مسیر‌های دیگری هم برای زیارت بازگشایی شد.

وی ادامه داد: باتوجه به شیوع کرونا و به منظور جلوگیری از ازدحام زائران برای زیارت روضه منوره ۱۳ مسیر به سمت روضه منوره ویژه زائران و یک مسیر ویژه افراد سالمند جهت تردد با ویلچر برای زیارت از نزدیک مضجع منور رضوی بازگشایی و عاشقان امام رئوف با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی می‌توانند، مضجع شریف امام رضا (ع) را زیارت کنند. همچنین در این مسیر‌ها روضه منوره بدون مانع دیده می‌شود و امکان مشاهده سنگ مضجع شریف حضرت نیز مهیا است.

شیشه‌های حائل فعلاً در جای خود باقی هستند

برادران با بیان اینکه شیشه‌های حائل کماکان در مقابل ضریح امام رضا (ع) قرار دارند گفت: ۱۳ مسیر تعیین شده نزدیک‌ترین نقاط به ضریح منور رضوی است که زائران حضرت رضا (ع) از این مسیر‌ها تا چند قدمی ضریح برای زیارت حضور پیدا می‌کنند، البته شیشه‌های حائل بین مردم و ضریح تا برطرف شدن محدودیت‌های کرونایی، وجود دارد و انشاءلله پس از رفع این ویروس منحوس برداشته می‌شود.

وی بازگشایی کامل ضریح را منوط به نظر ستاد مقابله با کرونا دانست و گفت: مجوز بازگشایی کامل روضه منوره هنوز به آستان قدس رضوی ابلاغ نشده، اما زائران از این اتفاقات رضایت دارند، ضمن اینکه درصورت موافقت ستاد کرونا آماده اجرای تمهیدات برای زیارت ضریح نورانی امام رضا (ع) هستیم.

تمهیدات بهداشتی دقیق اجرا می‌شود

مدیر حرم امام رضا (ع) از رعایت دقیق دستور‌العمل‌ها همزمان با بازگشایی مسیر‌های منتهی به روضه منوره خبر داد و گفت: در همه این راه‌ها تمهیدات برای رعایت فاصله‌گذاری، ضدعفونی مسیر، ضد‌عفونی دست زائران و همچنین تهویه استاندارد اندیشیده شده و کارشناسان هم به این کار نظارت دارند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°