هوای تهران همچنان در وضعیت قرمز است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:34 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۷۹۹۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
کیفیت هوای پایتخت امروز (24 دی) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۶۴ در شرایط ناسالم برای همه اقشار جامعه قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۷۴ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۱۳، ازن با شاخص ۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۰ و منواکسید کربن با شاخص ۴۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۵۶ ایستگاهی است که طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را ثبت کرده است.

ایستگاه سوهانک منطقه ۱ در شرایط بنفش

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۲۰۷ در شرایط بنفش، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۹۱ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۸۹ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۰روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°