اختصاص ۲۰ درصد از مالیاتِ منازل لوکس برای تامین مسکن مددجویان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:11 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۸۰۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از اختصاص ۲۰ درصد از محل درآمد‌های مالیات بر منازل لوکس، برای تامین مسکن مددجویان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای رحیم زارع درباره جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت موظف است ۲۰ درصد درآمد‌های حاصل از مالیات بر واحد‌های مسکونی لوکس و گران قیمت را بابت تامین مسکن مددجویان تحت پوشش نهاد‌های حمایتی پرداخت کند.
 
 زارع در ادامه گفت: برای تامین مسکن این افراد همچنین از ۳ هزار میلیارد تومان فروش منابع و تهاتر اراضی مربوط به وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید سازمان ملی و شرکت بازآفرینی، هزار میلیارد تومان برای سکونتگاه‌های غیررسمی بافت‌های فرسوده و تاریخی قرار دادیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس همچنین گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو را مکلف کرده ایم که مشترکین کم مصرف و خانوار‌های محروم را با رعایت اصلاح الگوی مصرف از پرداخت هزینه آب و برق و گاز معاف کنند.

وی افزود: اعتبارات متوازن سازی مناطق کم‌برخوردار را در اختیار بسیج سازندگی و قرارگاه سپاه قرار دادیم که برای همان مناطق این اعتبارات را در حوزه‌های عمرانی به مصرف برسانند.
 
زارع در ادامه گفت: شرکت‌های آب منطقه‌ای را مجاز کردیم، از محل منابع داخلی و بخشی از اعتبارات تعادل بخشی در قالب وجوه اداره شده نسبت به تامین هزینه خرید و نصب کنتور‌های حجمی و هوشمند چاه‌های آب کشاورزی اقدام و این مبالغ را به شکل اقساطی برای افراد و صاحبان چاه‌ها محاسبه کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°