تخم مرغ تولیدی باید با قیمت مصوب عرضه شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:11 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۸۰۲۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
سخنگوی وزارت جهاد کشاورزی: براساس بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، تخم مرغ واحد‌های تولیدی باید به طور کامل با قیمت مصوب ۱۴ هزار تومان به شرکت پشتیبانی امور دام فروخته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای محمدمهدی برومندی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر لزوم عرضه تخم مرغ واحد‌های تولیدی با قیمت مصوبه به شرکت پشتیبانی امور دام افزود: این که گفته می‌شود تنها ۵۰ درصد تخم مرغ باید در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گیرد غلط است و طبق تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی تخم مرغ تولیدی واحد‌های مرغداری باید به طور کامل با قیمت مصوب به شرکت پشتیبانی امور دام فروخته شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در میادین میوه و تره بار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی مراکز دیگر، تخم مرغ با قیمت مصوب شانه‌ای ۳۲ هزار تومان عرضه می‌شود.

برومندی تاکید کرد: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تولید است که در حال حاضر تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور موجود است و این که این محصول با نرخ‌های مختلف و فراتر از قیمت مصوب در بازار عرضه می‌شود، باید توسط ستاد تنظیم بازار مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با رد موضوع عرضه تخم مرغ با قیمت فراتر از نرخ مصوب توسط مرغداری‌ها به بازار آزاد، گفت: این موضوع تخلف است و باید همه تولیدات تخم مرغ واحد‌های مرغداری با قیمت مصوب ۱۴ هزار تومان به شرکت پشتیبانی امور دام عرضه می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تامین نهاده‌های واحد‌های مرغداری افزود: تا پایان سال، دان مورد نیاز مرغداران تامین شده و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد و در حال حاضر نیز همه نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه در حال تامین است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۶°