زمین برای ۵۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تامین شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:27 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۸۰۸۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: زمین ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی مسکن برای ۵۰۰ هزار متقاضی واجد شرایط کشور تامین شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهر سمنان به خبرنگاران اظهار داشت: برآیند داده‌ها نشان می‌دهد کل متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن از ۵۰۰ هزار نفر بیشتر نیست.

وی ادامه داد: این طرح موجب شد تا متقاضیان واقعی شناسایی شوند و وزارت راه و شهرسازی نیز با واگذاری زمین در ساخت واحد مسکونی در رفع نیاز متقاضیان اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اجرای سه مرحله ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن در کشور، بیان کرد: تا امروز پیش‌بینی می‌شود ۱۴۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده باشند.

اسلامی افزود: پیشرفت اجرای طرح اقدام ملی مسکن به مردم و پرداخت سهم اولیه از سوی متقاضیان مرتبط است، وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن بیشتر نقش ساماندهی، مدیریت، تهیه نقشه و تامین زمین را دارد.

وی بیان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن در برخی مناطق با توجه به شرایط و درخواست‌ها زمین واگذار می‌شود تا متقاضیان خودشان کار ساخت و ساز را انجام دهند و یا با پرداخت آورده اولیه و کمک‌های تسهیلاتی، خانه برای متقاضیان ساخته شود.

وی یادآور شد: مردم سالانه ۳۰۰ هزار واحد خانه ساخته‌اند و رفع کمبود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هدفگذاری شد، ثبت نام حدود ۵۰۰ هزار نفر در کشور در طرح اقدام ملی مسکن نشان می‌دهد که پیش بینی‌ها درست بوده و متناسب با کسری خانه، متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن شرکت کردند.

اسلامی خاطرنشان کرد: طرح اقدام ملی مسکن در واقع نقش ریل گذاری و هدایت جریان پایدار تولید مسکن را دارد و پیش‌بینی می‌شود با ساخت این تعداد خانه نیاز جوانان به مسکن نیز برطرف شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ساخت مسکن برای دهک‌های یک و ۲ برنامه جداگانه نیاز دارد و در قالب طرح‌های مختلف از این دهک‌ها حمایت می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن مربوط به دهک‌های سه تا پنج است و برای تخصیص زمین وجه گرفته نمی‌شود و در این طرح ۴۰ درصد قیمت تمام شده ساخت خانه تسهیلات است و ۶۰ درصد قیمت تمام شده خانه طی ساخت باید به وسیله متقاضی پرداخت شود.
وی اظهار داشت: افزایش سقف تسهیلات به ۱۵۰ میلیون تومان نیز در دست بررسی است، اما ملاحظه این است افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند توان پرداخت اقساط داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تقاضای افزایش وام با بازپرداخت ۱۲ ساله پیش‌بینی شده است.

وی افزود: مهلت ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن ممکن است تمدید نشود و فقط در مناطقی که در روند اداری دچار مشکل هستند امکان تمدید وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: طرح اقدام ملی مسکن در سمنان با وقفه در آغاز عملیات اجرایی به دلیل وقفه در ساخت، اکنون با گذشت سه ماه ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر سرعت ساخت به همین روند پیش رود متقاضیان می‌توانند سال آینده خانه‌های خود را تحویل بگیرند.

سه‌هزار و ۱۶۶ نفر در شهر سمنان در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۴۹۴ نفر نسبت به تکمیل پرونده و پرداخت آورده اولیه اقدام نمودند.

شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی و اولین واحد‌ها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
اسلامی وزیر راه و شهرسازی از عصر چهارشنبه در استان سمنان به سرمی برد و بازدید از روند اجرای محور ارتباطی در حال تکمیل سمنان- فیروزکوه، سمنان- سرخه، دامغان- معلمان، حضور در نشست بررسی وضعیت طرح‌های اجرایی در استانداری، بازدید از بیمارستان در دست ساخت مهدیشهر و بازدید از روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سمنان بود.

وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز، بعد از بازدید از طرح‌های در دست ساخت در شهرستان سمنان و شهرستان‌های همجوار، به شهرستان شاهرود سفر خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۴°