پرداخت ۷۰ هزار تسهیلات کرونایی با سفته دیجیتالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:43 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۸۱۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از پرداخت ۷۰ هزار فقره تسهیلات کرونایی در سال گذشته با استفاده از فناوری "سفته الکترونیکی" خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   "عباس معمار نژاد" در ششمین رویداد بزرگ فناوری‌های مالی ایران گفت: در آینده نزدیک، کل سفته‌های بانکی، الکترونیکی خواهند شد و دیگر سفته کاغذی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توجه به تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند در حال حاضر از یک انتخاب گذشته و تبدیل به اجبار شده است، گفت: بدون توجه به فناوری‌های نوین و دیجیتال، دیگر امکان رقابت در بازار، به‌ویژه بازار‌های مالی را نخواهیم داشت.

معمارنژاد اظهار داشت: این مساله فقط یک موضوع فناورانه نیست و تحقق تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند نیاز به تغییر پارادایم فکری و فرهنگی در اداره سازمان‌ها و شرکت‌ها دارد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال را یک «ابر فرصت» عنوان کرد که باید از آن برای اصلاح مدل کسب و کار نظام بانکی به‌نحوی استفاده کنیم که دیگر شعبه‌محور نبوده و بتوان در فضای دیجیتال و بر مبنای ابزار‌های هوشمند خدمات خود را به مشتریان ارائه کرد.

این مسئول اعلام‌کرد: وزارت اقتصاد به دنبال تدوین یک «استراتژی فراگیری مالی» است که می‌گوید همه مردم در اقصی نقاط کشور، باید به خدمات مالی شامل خدمات بانکی، بیمه‌ای و بازار سرمایه، به راحتی دسترسی داشته باشند.

وی یادآور شد: تعداد ۷۵۰ روستا از یک استان کشور، بیش از ۱۷۰ کیلومتر با نخستین شعبه نظام بانکی فاصله جغرافیایی دارند، آیا منصفانه است آنان هر بار این مسیر را برای دریافت خدمات بانکی بروند؟ و آیا درست است برای هر یک شعبه بانکی ایجاد کنیم؟ پاسخ صحیح آن است که باید خدمات بانکداری را روی موبایل و ابزار‌های هوشمند به ان‌ها ارائه کنیم تا بتوانند استفاده کنند.

معمارنژاد اظهار داشت: مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی می‌گوید، شیوع ویروس کووید ۱۹ پنج سال تجارت الکترونیک را در جهان جلو انداخته و ارزش شرکت‌های برتر فناوری اطلاعات در دنیا و آمریکا، فقط سه هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار پس از کرونا افزایش یافته است.

وی، همچنین از افزایش ۲۵ درصدی تعداد کاربران فعال در بانک‌داری دیجیتال و افزایش ۲۰۰ درصدی ثبت نام در اپلیکیشن‌های موبایلی در سراسر جهان خبر داد و گفت: ۳۵ درصد از مشتریان نیز استفاده از بانک‌داری آنلاین را پس از کرونا گسترش دادند و حتی بخش‌هایی از جامعه مثل سالمندان که فکر نمی‌کردیم از ابزار‌های هوشمند استفاده کنند، نیز به آن روی آوردند.

معاون وزارت اقتصاد یادآور شد: پارسال ۷۹ درصد تراکنش‌ها در بانک ملی غیرحضوری بوده که این رقم در خاتمه ماه گذشته به ۹۲ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از افزایش ۲۴ درصدی تعداد تراکنش‌های غیرحضوری بانک سپه پس از شیوع این بیماری خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °