بود و نبود جشنواره فیلم فجر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:10 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۸۰۸۱۲۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
منتقد سینما برگزاری هرگونه جشنواره بدون اعلام وزارت بهداشت مبنی بر پایان یافتن شیوع ویروس کرونا را، خطا دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "مصطفی جلالی فخر"، منتقد سینما در گفتگوی "شهر فرنگ" جشنواره فیلم فجر را مهمترین رویداد فرهنگی کشور معرفی کرد و گفت: نزدیک به یکسال است که سینما تعطیل بوده و سینما اکران نداشته است. کرونا سینما را فلج کرد و مشکلات روحی و روانی زیادی برای سینما و مردم ایجاد کرده است.

جلالی فخر افزود: تاکنون جشنواره فیلم فجر اعلام حضور سینمای ایران بوده است و نشاطی را ایجاد می‌کرد. جشنواره فیلم فجر امسال اعلام موجودیت و زنده بودن صنعت سینما است که هنوز به دلیل شیوع کرونا هنوز نفس مس کشد.

او گفت: اشتباه نکنیم برگزاری هرگونه جشنواره بدون اعلام وزارت بهداشت مبنی بر پایان یافتن کرونا، خطا و غلط است، حتی اگر آمار مرگ و میر کمتر از این بشود.

پزشک بیماری‌های داخلی و منتقد سینما با بیان اینکه سینما به مرز خاموشی رسیده است، گفت: علاوه بر اینکه کرونا سینمای مارا فلج کرده است روح و روان مردم را متاثر کرده است. برای برگزاری هر نوع جشنواره فیلمی باید منتظر پایان رسمی کرونا از طرف وزارت بهداشت باشیم.

دکتر مصطفی جلالی فخر گفت: در شرایط فعلی شیوع کرونا باید بهترین تصمیم را برای تعطیلی سینما گرفت. اگرچه از روز‌های اول شیوع کرونا (اسفند ۹۸) من مخالف برپایی سینما و تولید فیلم بودم، اما الان و در حال حاضر ۱۱۰ فیلم ساخته شده است که باید به تلاش آن‌ها توجه بشود.
منقد سینما گفت: جشنواره باید با یک پنجم نفرات برگزار شود.


سعید الهی کارشناس سینما با تایید مخالفت دکتر جلالی فخر با برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: تاکنون جشنواره بهانه‌ای برای اعلام حضور و تبلغ سینمای ایران بوده است.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در ارتباط تصویری از اعلام ۱۱۰ فیلم برای حضور در جشنواره گفت و افزود: در نهایت بررسی‌ها انجام شده دبیرخانه جشنواره فهرستی از ۶۲ فیلم را اعلام شد.
او با بیان اینکه تابع قوانین ستاد مقابله با کرونا است،گفت: می توان نتیجه گرفت با تولید ۱۱۰ فیلم در یکسال گذشته، سازمان سینمایی بعنوان متولی سینما برای اجرای پروتکل های بهداشتی هیچ تلاشی نکرده است و تولید فیلم را متوقف نکرده است.

"مسعود نجفی" یکی از دلایل گزینش انتخاب ۶۲ فیلم متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر (۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۹) را داشتن پروانه ساخت اعلام کرد.
او درباره چگونگی انتخاب ۷ داور جشنواره فیلم فجر گفت: این تعداد داوران درحال دیدن ۶۲ فیلم انتخاب شده هستند تا فیلم‌های منتخب خود را اعلام کنند.
نجفی گفت: پیش بینی می‌شود در انتها ۲۰ فیلم کاندید بهترین آثار فیلم امسال شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°