نگرانی ها از درگیری های مسلحانه روز تحلیف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:49 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۱۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
افزایش نگرانی از بروز ناآرامی و یورش طرفداران ترامپ در روز مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا، واشنگتن را به پادگان نظامی تبدیل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ارتش آمریکا از استقرار بیست و پنج هزار نیروی گارد ملی در روز مراسم تحلیف در پایتخت خبر داد. پیش از این پنتاگون مجوز استقرار بیست هزار نیروی گارد ملی را در واشنگتن تایید کرده بود که با درخواست ارتش پنج هزار نیرو به آنان افزوده شد.

مدیر اف بی آی از بروز درگیری‌های مسلحانه احتمالی در روز مراسم تحلیف جو بایدن ابراز نگرانی کرده. کریستوفر ری گفته: نگران احتمال بروز خشونت در واشنگتن و اطراف ساختمان‌های دولتی در دیگر ایالت‌ها هستیم.
تدابیر امنیتی شدید در واشنگتن به گونه‌ای است که این شهر بویژه قلب آن که موسسات فدرالی از جمله ساختمان کنگره قرار دارد؛ به حالت نیمه تعطیل درآمده. ساختمان کنگره تقریبا به یک پادگان نظامی بدل شده و نیرو‌های گارد ملی در این ساختمان و اطراف آن مستقر شده اند. آن‌ها افزون بر دیوار‌های کنگره یک دیوار انسانی دیگر را برای محافظت از ساختمان ایجاد کرده اند.

طرفداران ترامپ هفدهم دی با حمله به ساختمان کنگره آمریکا، نشست نمایندگان را برای تایید آرای الکترال کالج به نفع جو بایدن، بر هم زدند. در این حمله پنج نفر کشته شدند.
برچسب ها: تحلیف ، بایدن ، درگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°