نگرانی ها از کرونا همچنان جدی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:28 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۲۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
رئیس جمهور تاکید کرد: اینکه بخشی از کشور وضع آبی و بخشی وضع زرد دارد و شرایط نسبتاً مناسبی از نظر همه گیری کرونا برقرار است، به مفهوم آن نیست که شیوه نامه‌های بهداشتی را ضعیف کنیم یا مراعات نکنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خرسندیم که شاهد کاهش ابتلا به بیماری کرونا و مرگ و میر هستیم و از یک هفته پیش در مسیر کاهش ارقام قربانیان به دو رقمی قرار گرفتیم و از این نظر جای افتخار دارد، هر چند همین عدد هم زیاد است و باید به صفر برسد.

رئیس جمهور افزود: در عین حال شاهدیم که مجموعه بهداشت و درمان و مدیران کشور کار عظیمی انجام داده اند و از همه مهم‌تر مردم که شیوه نامه‌ها را رعایت کردند و کار بزرگی انجام دادند.

آقای روحانی بازگشایی‌ها را زمانی مفید دانست که توام با دقت و اجرای همه شیوه نامه‌های بهداشتی باشد و گفت: در غیر این صورت اگر فکر کنیم بیماری تمام شده است دوباره گرفتار و وارد مرحله بعدی می‌شویم چنان که در یازده ماه گذشته دیدیم که این بیماری فراز و نشیب داشت، گاهی اوج گرفت و گاهی پایین آمد.

رئیس جمهور افزود: هر جا همه مردم مراعات کردند توانستیم بیماری را مهار کنیم، اما هر جا مراعات شیوه نامه‌ها با تردید مواجه شد و مردم گفتند لازم نیست و بیماری ضعیف شده است دچار مشکلات زیادی شدیم.

آقای روحانی گفت: صاحبان کسب و کار، شیوه نامه‌ها را مراعات می‌کنند اگر جایی مراعات نشود شدید برخورد می‌شود و مکان‌هایی که رعایت نکنند پلمب می‌شود.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به ضرورت اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز اداری افزود: این شیوه نامه‌ها در حوزه‌های اداری نیز تقریباً مراعات می‌شود و هر جا لازم است اعلام کرده ایم که امور اداری با حضور دو سوم یا نیمی از کارکنان به صورت دور کاری انجام شود و بیماری را کنترل کردیم.

آقای روحانی همچنین به مسائل حوزه آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: گرچه به آموزش نوجوانان و جوانان ما آسیب‌هایی وارد شده است، اما به علت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و حفظ جان مردم، دانش آموزان، معلمان و استادان، آموزش حضوری در یازده ماه گذشته تقریباً به حالت تعطیلی در آمد و آموزش‌ها به شکل مجازی انجام شد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به مسائل مرتبط با حوزه‌های فرهنگی و مذهبی افزود: امور فرهنگی و مذهبی گاهی تعطیل و گاهی باز شده است، گاهی گفتیم نماز جمعه نباشد و گاهی اعلام کردیم با رعایت شیوه نامه‌ها برگزار شود.

آقای روحانی تاکید کرد: گاهی اعلام کرده ایم که مراکز تفریحی یا مراکز اجرای تئاتر و سینما تعطیل و یا با حفظ شیوه نامه‌ها باز باشد این جایی است که ما در لبه قرار داریم و باید بسیار مراعات کنیم، این مراکز می‌تواند باز باشد به شرط آن که شیوه نامه‌های بهداشتی صد درصد رعایت شوند و می‌تواند بسته باشد اگر آن را رعایت نکنیم پس این از موضوعات حاشیه دار است.

رئیس جمهور گفت: گزارش‌هایی در این جلسه داده شد مبنی بر اینکه در برخی شهر‌ها یا برای مراسم مذهبی و یا اجرای برنامه‌های گردشگری همه اصول و ضوابط بهداشتی مراعات نشده است که اظهار نگرانی شد و واقعاً هم جای نگرانی دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°