رفع تعلیق از کارت بازرگانی ۷۰۰ صادرکننده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:04 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۲۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کارت بازرگانی ۷۰۰ صادرکننده که به تعهدات ارزی بعد از ۹۸ خود عمل کردند، رفع تعلیق شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زادبوم با بیان اینکه کارت بازرگانی هیچ یک از صادرکنندگان تولیدی تعلیق نشد افزود: کارت بازرگانی حدود ۲ هزار صادرکننده غیر تولیدی که کمتر از ۳۰ درصد، ایفای تعهد ارزی برای بعد از سال ۹۸ داشتند تعلیق شد که از این میزان حدود ۷۰۰ نفر ایفای تعهد کردند و در نتیجه آن، کارت بازرگانی آن‌ها از تعلیق خارج شد.

وی اضافه کرد: این دسته از صادرکنندگان، تعهد ارزی خود را با واردات در مقابل صادرات رفع کردند یعنی با ارز حاصل از صادرات، از فهرست ۱۰۰۰ گانه مشخص شده اقدام به واردات کردند که از این ۱۰۰۰ قلم بیش از ۶۰۰ قلم مربوط به مواد اولیه کارخانجات و بقیه مربوط به مواد مورد نیاز حوزه جهاد کشاورزی بوده است.

زادبوم همچنین گفت: از ۲۰۰۰ کارت بازرگانی تعلیق شده، همچنان ۱۳۰۰ صاحب کارت بازرگانی، به تعهد ارزی بعد از سال ۹۸ خود عمل نکردند که تا زمان رفع تعهد ارزی، کارت بازرگانی آنان همچنان تعلیق خواهد بود.

وی با اشاره به آسیب‌شناسی صورت گرفته در خصوص فرایند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی و مشکلات پیش رو، گفت: با اصلاحات انجام شده با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مشکلات موجود به حداقل رسیده و انتظار می‌رود با تمهیدات در نظر گرفته شده فرآیند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی با دقت بیشتری انجام شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°