معرفی دانشگاه های طرح پذیرش از کارشناسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:38 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۳۵۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
دانشگاه هایی که قرار است طرح پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس را اجرا کنند، معرفی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین قنبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس گفت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران پیشرو در این طرح است و امسال دوازدهمین دوره پذیرش دانشجوی از طریق لیسانس را اجرا کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر که از امسال طرح پذیرش پزشکی از لیسانس را آغاز می‌کنند، دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی، مشهد، کرمان، اصفهان هستند.

قنبری یادآور شد: دانشگاه‌ها این پذیرش را با میزان ۵ درصد ظرفیتی که هر سال از سوی شورای گسترش دانشگاه‌ها به آن‌ها داده می‌شود، آغاز می‌کنند و بعد از ۵ سال این میزان ظرفیت به ۲۰ درصد دانشجوی ورودی می‌رسد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در وزارت بهداشت در این زمینه بحث‌های زیادی صورت گرفته است و در اولین گام ۵ دانشگاه علوم پزشکی به غیر از دانشگاه علوم پزشکی تهران که پیش از این کار را انجام می‌داد، اعلام آمادگی کردند.

وی تاکید کرد: البته نکته مهم در پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس این است که مسیر اصلی پذیرش دانشجو کماکان از کنکور سراسری خواهد بود و این پذیرش یک راه فرعی برای افرادی محسوب می‌شود که مقطع کارشناسی خود را به اتمام رسانده‌اند، اما علاقمند هستند در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°