سفر بیش از ۴۰ هزار نفر به قشم و هرمز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:52 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۳۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره افزایش سفرهای غیرضرور به مناطق جنوبی کشور در دوران شیوع کرونا هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمود حسین‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با بخش "پیگیری" شبکه خبر اظهار کرد: بر اساس برآورد‌هایی که ما انجام دادیم، در تعطیلات اخیر تقریباً ۴۰ هزار نفر مسافر ورودی به این استان و خصوصاً جزایر قشم و هرمز داشتیم.

وی افزود: وضعیت کرونایی مناطق ما زرد و آبی است و همین امر، این تصور را برای بسیاری از افراد ایجاد می‌کند که شرایط عادی است و با سفر به این مناطق می‌توانند خستگیِ قرنطینه ۱۰ ماهه را برطرف کنند.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، علیرغم بهبود شرایط شیوع بیماری در تمام کشور، همچنان سفر‌های غیرضروری می‌توانند خطرساز باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تست کرونا از مسافران ورودی به استان گرفته می‌شود، گفت: طبیعتاً برای این حجم از مسافران، ما توانایی انجام تست را نداریم اما از یک هفته قبل، تیم‌های خود را در اسکله که محل ترابری خودرو است مستقر کردیم و خودرو‌هایی که از مناطق پرخطر‌تر وارد می‌شوند را شناسایی نموده و ۸۵۰ تست را در مبادی ورودی خودرو‌ها انجام دادیم.

حسین پور تصریح کرد: مسافرانی که از طریق هواپیما و یا کشتی وارد قشم می‌شوند بر اساس اطلاعات نرم افزار "ماسک" اگر تست مثبت کرونا داشته باشند، کارت پرواز یا بلیط کشتی برایشان صادر نخواهد شد.

وی تاکید کرد: به زودی امکان سفر به استان هرمزگان، بر اساس میزان قابل کنترل افراد سهمیه بندی شده و این سهمیه را اعلام خواهیم کرد بنابراین بیش از این ظرفیت، امکان پذیرش مسافر را نخواهیم داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°