جزئیات اولین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:59 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۰۸۳۹۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر موضوعات پیشنهادی، نحوه شرکت رویداد و مهلت ارسال آثار را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با صدور اطلاعیه‌ای بر توجه اهالی رسانه به زمان بندی شرکت در جشنواره و نحوه ارسال آثار تاکید کرد.

بر پایه این اطلاعیه، علاقه‌مندان برای شرکت در اولین جشنواره کتاب خوان و رسانه باید آثار تولید شده خود را در بازه زمانی ۱۷ مرداد تا ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ پس از ثبت نام در نشانی دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال کنند.

سامانه دریافت آثار تا پایان وقت اداری ۲۲ بهمن ماه فعال بوده و آثار بارگذاری شده پس از این تاریخ از فرایند داوری حذف خواهند شد.

در بخش دیگری از این اطلاعیه می‌خوانیم: با توجه به اینکه جمعی از اصحاب رسانه در بازبینی و انتخاب آثار مشارکت خواهند داشت؛ لذا کاربران پس از بارگذاری فایل‌های مورد نظر، در روز‌های آتی با مراجعه به پروفایل کاربری خود از تایید شدن آثار ارسالی خود اطمینان حاصل کنند.

گفتنی است تنها آثار ارسالی با موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» مانند: «محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه»، «توجه به نقش آموزش در کتابخانه‌های عمومی» و... در فرایند داوری قرار گرفته و موضوعات غیر مرتبط از پروفایل کابران حذف خواهد شد.

همچنین این جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و...)، «سرمقاله و یادداشت»، «گفتگو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری) برگزار می‌شود و دارای ۲ بخش جنبی شامل «اهدای جایزه به بهترین مطلب با محوریت افتتاح کتابخانه‌های مرکزی و اثرات آن در توسعه فضا‌های فرهنگی ایران اسلامی» و همچنین «اهدای ۱۱ جایزه به بهترین گزارش از توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نهاد در کتابخانه‌های عمومی» با ۱۱ موضوع محوری است.

بخش ویژه این جشنواره نیز به رسانه‌های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) با رویکرد توجه به اخبار و گزارش‌های ویژه رسانه‌های ملی در حوزه کتابداران، کتابخوان‌ها و کتابخانه‌های عمومی اختصاص دارد.

جوایز درنظر گرفته شده برای نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» شامل جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح تقدیر برای نفرات اول هر رشته، جایزه نقدی۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات دوم هر رشته و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر برای نفرات سوم هر رشته خواهد بود. همچنین ۱۱ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به برگزیدگان بخش‌های جنبی و ۳ جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی نیز به برگزیدگان اول تا سوم بخش ویژه جشنواره اهدا خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°