بالاترین حالت آماده باش در واشنگتن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:11 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۳۹۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
در پی وقوع آتش سوزی در نزدیک کنگره آمریکا، در خیابان‌های پایتخت بالاترین حالت آماده باش برقرار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نگرانی‌های امنیتی ناشی از حوادث احتمالی مراسم روز تحلیف رئیس جمهور منتخب، مقامات آمریکا را به اجرای تدابیر امنیتی بی سابقه، وادار کرده است. کمتر از دو روز تا مراسم تحلیف، پایتخت آمریکا به قلعه‌ای نظامی تبدیل شده است.
این روز‌ها آمریکا به سبب احتمال اعتراض‌های گسترده و اقدامات خشونت بار، همزمان با برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، در حالت ترس و وحشت و انتظار به سر می‌برد. تدابیر امنیتی کم سابقه در ۵۰ ایالت آمریکا برای مقابله با هرگونه اقدام غیرمنتظره اجرا شده است. استقرار هزاران نیروی گارد ملی در خیابان‌ها، ماشین‌های زرهی، دیوار‌های بتنی و حصار‌های فلزی وضعیت این روز‌های واشنگتن است. برخی رسانه‌ها فضای ملتهب امنیتی پایتخت را به آرامش قبل از طوفان تشبیه کردند.
بیست و پنج هزار نیروی گارد ملی آمریکا در واشنگتن مستقر شده اند تا از ساختمان کنگره و دیگر ساختمان‌های دولتی در برابر حملات احتمالی معترضان محافظت کنند. حصار‌های امنیتی به ارتفاع دو متر و نیم در اطراف ساختمان کنگره دیده می‌شود. در برخی مناطق، سیم خاردار هم در بالای حصار‌های فلزی نصب شده است. همه خیابان‌های شهر مسدود شده است. همچنین اطلاعیه‌هایی که روی آن‌ها نوشته شده: «از ساعت سه بامداد تا چهار بعدازظهر روز‌های هفده، هجده و نوزده ژانویه، خودرو‌ها در صورت پارک کردن، منتقل می‌شوند.» به چشم می‌خورد.
شهردار واشنگتن گفت: تدابیر امنیتی اجرا شده در این شهر از زمان وقوع حادثه یازده سپتامبر بی سابقه است. با اینحال نگرانی از حملات احتمالی در حدی است که " اف بی آی " را بر آن داشته تا سوابق همه بیست و پنج هزار نیروی گارد ملی را بررسی کند.
برچسب ها: کنگره ، آتش ، واشنگتن ، تحلیف
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°