افزایش ۷۰۰ میلیون دلاری درآمد پتروشیمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:20 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۴۲۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
با بهره‌برداری از ۳ طرح پتروشیمی لردگان، فاز دوم پتروشیمی ایلام و سولفات پتاسیم ارومیه ۷۰۰ میلیون دلار به درآمد صنعت پتروشیمی ایران افزوده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول)، رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول با اشاره به بهره‌برداری این سه طرح که چندی قبل به دستور رئیس جمهور افتتاح شدند گفت: با گشایش این طرح‌ها، حدود ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن به ظرفیت، حدود ۷۰۰ میلیون دلار به درآمد و دو محصول جدید و با ارزش اوره و سولفات پتاسیم به سبد محصولات تولیدی صنعت پتروشیمی کشور افزوده شد.

مدیرعامل پترول سیاست توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک‌های پایین دستی را همسو با تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات تولیدی، ارتقای ارزش سبد محصولات، جلوگیری از خام‌فروشی، ایجاد اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله برنامه‌های مهم صنعت پتروشیمی دانست و گفت: همه این برنامه‌ریزی‌ها دارای یک رویکرد مشخص همانا پرهیز از خام فروشی و تبدیل محصولات پایه و میانی به محصولات باارزش افزوده بالا هستند.

وی اشتغال‌زایی را در مسیر تکمیل زنجیره ارزش مهم ارزیابی و تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح‌های مختلف در حوزه پایین‌دست، فرصت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود و با نگاه سازندگی می‌توانیم زمینه‌های توسعه بیشتر را فراهم کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°