سیر سریع امریکا به سمت افول
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:30 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۴۹۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
کارشناسان معتقدند با توجه به اتفاقات اخیر در آمریکا، این کشور هر روز بیشتر از قبل به سمت افول و اضمحلال به پیش می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کامران نجف زاده خبرنگار صداوسیما در نیویورک با اشاره به امنیتی بودن اوضاع در واشنگتن به دلیل نزدیک شدن به زمان تحلیف رئیس جمهور جدید امریکا، این حجم از طبقه بندی کردن مناطق و رنگ بندی به سبز و قرمز در واشنگتن را به منطقه سبز در عراق تشبیه کرد.

وی افزود: هر چند احساس خطر جدی از طرف هواداران مسلح ترامپ و رای دهندگان به او وجود دارد اما با توجه به این حجم از تمهیدات امنیتی در خیابان های اطراف کنگره به نظر می رسد معترضان راه سختی برای اعتراض در پیش داشته باشند.

سیر سریع امریکا به سمت افول

او گفت: طبق آخرین اخبار واصله ترامپ و مایک پنس معاون او در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید و خداحافظی رئیس جمهور کنونی امریکا حضور نخواهند داشت.

نجف زاده گفت: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان هم بلافاصله پس از مراسم تحلیف که بدون حضور ترامپ برگزار می شود طرح استیضاح او به اتهام شورش علیه امریکا را تنظیم می کند تا مانع ثبت نام  وی در دور بعدی انتخابات در سال 2024 شود.

نجف زاده افزود: با توجه به بحث شیوع کرونا در امریکا و محدودیت های شدید، حضور مردم در مراسم امسال تحلیف خیلی محدود خواهد بود.

سیدمحمد مرندی، کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به احتمال بالای وقوع آشوب و خشونت داخلی در امریکا و بدتر شدن شرایط، گفت: مشکلات امروز آمریکا شکاف اقتصادی، شکاف نژادی و قومی و شکاف طبقاتی که محصول سیاست های لیبرالی چند دهه اخیر در آمریکا است و ترامپ محصول این اوضاع است نه بوجود آورنده آن.

او افزود: در دوران اوباما شرایط اقتصادی در آمریکا روز به روز بدتر و بدتر شد و پس از روی کار آمدن ترامپ این اوضاع تشدید شد.

وی گفت: در صورت برنده شدن ترامپ در انتخابات همین شرایط بوجود آمده و طرفداران حزب مقابل به خیابان ها می آمدند چون مردم دیگر تحمل یکدیگر را ندارند.

سیر سریع امریکا به سمت افول

مرندی با اشاره به حذف ترامپ از فضای مجازی و به نوعی تحریم اقتصادی او توسط بانک ها، گفت: این اقدامات شاید در کوتاه مدت جواب بدهد اما در دراز مدت می تواند برای بایدن دردسرهای جدیدی بوجود آورد.

مشکل پیش آمده طی چند سال اخیر در امریکا جدید نیست بلکه ادامه مشکلات قبلی این کشور است.

وی گفت: حضور امریکا در جنگ های منطقه ای خصوصا خاورمیانه و هزینه هایی که در این منطقه کرده اند یکی از دلایل اصلی اوضاع کنونی در امریکا است.

او افزود: انتخابات این دوره در امریکا از نظر مشارکت بالاترین میزان را دارد که به معنی رضایت مردم از اوضاع نیست بلکه برعکس، حکایت از نارضایتی اکثر مردم از جناح های مخالف دارد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به وجود دسته ها و نژادهای مختلف در امریکا گفت: همین تعدد افکار و عقاید در امریکا به نوعی می تواند برای بایدن و حزب حاکم دولت آینده امریکا ایجاد مزاحمت کند و آنها را با چالش جدی روبرو کند.

او افزود: در امریکای امروز حاکمیت یا به سمت آرام کردن اوضاع و رفتار معقول می رود و یا سرکوب بیشتر و بیشتر معترضان.

سیدمصطفی خوش‌چشم، کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بایدن با برچسب زدن القابی چون شورشی و یاغی به مخالفان خود، اقدام به طرد از جامعه و بالا بردن هزینه های آنها و حذف مادام العمر از مشاغل دولتی طبق قوانین جاری امریکا می کند.

وی افزود: حاکمان جدید آمریکا و در راس آنها بایدن با استفاده از برچسب تروریسم برای مخالفان خود، ابتدا آنها را حصر اقتصادی و مجازی می کنند و با سرکوب آنها باعث ایجاد شرایط سخت اقتصادی و معیشتی و یا مهاجرت از آمریکا می شوند.

خوش چشم با اشاره به 160 میلیون نفری که به بایدن در انتخابات اخیر ای نداده اند، گفت: این تعداد یعنی اینکه مخالفان بایدن هستند که یا اصلا اوضاع فعلی امریکا را قبول ندارند و یا اینکه به دلیل نارضایتی از اوضاع اقتصادی و اجتماعی و با وجود شناخت از سوابق فساد مالی و اخلاقی ترامپ به سمت او گرایش پیدا کرده اند.

سیر سریع امریکا به سمت افول

سیدمصطفی خوش‌چشم افزود: با شدت گرفتن دو قطبی شدن در جامعه امروز آمریکا، در صورت برنده شدن ترامپ در انتخابات اخیر ممکن بود مخالفان او امروز در خیابان های آمریکا به اعتراض بپردازند چون سیستم تبعیض نژادی حاکم در این کشور ربطی به شخص ترامپ و یا بایدن ندارد.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°