جزئیات ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:10 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۵۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از سال ۹۸ ساخت حدود ۱۰۰ هزار مسکن برای محرومان تعریف شده که فردا ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد نمادین بهره برداری می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سهرابی در گفتگوی ۱۸:۳۰ در این باره افزود: در اسفندماه ۹۷ در سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی آغاز شد که در همان سال، ساخت کل ۱۸ هزار واحد به اتمام رسید و باز در همان سال، ساخت واحد‌های دیگری در سایر استان‌های کشور کلید خورد.
 
او گفت: برای ساخت این واحد‌ها ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع اختصاص یافت که به طور کامل تامین شد.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه بانک مرکزی و بانک‌های عامل حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت را از سال ۸۴ برای اجرای این طرح‌ها اختصاص داده اند، افزود: طرح  اخیر هم با اعتبار ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض آغاز شده است.

سهرابی درباره جزئیات اجرای این طرح توضیح داد: در حال حاضر تمام واحد‌ها تشکیل پرونده شده اند و عملیات اجرایی آن‌ها شروع شده و فردا ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد نمادین بهره برداری می‌شوند.

او ادامه داد: در مناطقی که هوا اجازه می‌دهد به ویژه در بخش‌های جنوبی کشور، تا عید نوروز ساخت واحد‌ها به اتمام می‌رسد و در مناطق سردسیری مثل کردستان و لرستان هم تا خردادماه واحد‌ها ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن در ادامه به بیان جزئیات حمایت مالی از روستا‌های محروم پرداخت و گفت: به هر واحد مسکن روستایی، تسهیلات ارزان قیمت با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله، از محل بهسازی مسکن روستایی اختصاص یافته است و کپر‌ها در روستا‌های محروم، به خانه تبدیل می‌شوند.

او ادامه داد: ساکنان روستا‌های محرومی که بنیاد مسکن به آن مناطق ورود نکرده است و افرادی که آورده‌ای نداشتند از این تسهیلات استفاده می‌کنند.

سهرابی در ادامه از افزایش تسهیلات مسکن از رقم ۵۰ میلیون تومان ظرف دوهفته آینده خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°