امروز؛ بهره برداری از بزرگترین پالایشگاه گازی غرب آسیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:41 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۵۷۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
فاز نخست پالایشگاه گازی بیدبلند خوزستان به عنوان یکی از بزرگترین پالایشگاه گازی غرب آسیا امروز با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این پالایشگاه که خوراک اصلی آن در حال حاضر از گاز‌های همراه با نفت، از منطقه شرق کارون تأمین می‌شود، در کمتر از ۳۶ ماه پس از گشایش اعتبارات اسنادی، توسط هلدینگ خلیج فارس ساخته و تکمیل شده است.

با بهره برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در گستره سه استان کشور و با بیش از هزار کیلومتر خطوط خوراک و انتقال محصول، گامی بلند در راستای کمک به محیط زیست استان خوزستان و کاهش آلودگی در این استان برداشته می‌شود.

همچنین امروز بخش دوم این پالایشگاه در قالب طرح جمع آوری گاز‌های همراه با نفت با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و صد میلیون دلاری آغاز می‌شود.

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های گازی غرب آسیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابر پروژه جهان انتخاب و رکوردار کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشورمان است.

با بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سالانه (در صورت تأمین صد درصدی خوراک) بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد حاصل خواهد شد.

برای احداث این پالایشگاه بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است. خوراک اصلی پالایشگاه گاز‌های همراه با نفت است و نقش بسزایی در کاهش آلودگی خوزستان خواهد داشت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°