بهره برداری از ۳۰ طرح بهداشتی در هرمزگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:15 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۵۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
امروز با حضور وزیر بهداشت در هرمزگان و از طریق ویدئو کنفرانس ۳۰ طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم در بندر عباس گفت: ما در حال حاضر گرفتار بیماری جهانگیر کرونا هستیم که هر صد تا ۱۵۰ سال یک بار اتفاق می‌افتد و معمولاً نظام اجرایی کشور‌ها را زمین گیر می‌کند و از توسعه خبری نیست، اما ایران با لطف خدا و همت مردان و زنان در مقابله با کرونا حماسه آفرید.

دکتر نمکی افزود: در دو دوره این دولت منابعی که برای توسعه زیر ساخت در بخش سلامت تخصیص داده شد، با تمام سال‌های بعد از انقلاب برابری می‌کند.

وی گفت: امروز گرچه ما بیشترین دستاورد در توسعه زیرساخت‌ها داریم، اما هنوز با استاندارد‌های جهانی فاصله داریم با وجودی که زیرساختی به نام شبکه بهداشت داریم و امروز خانه بهداشت ما در دورترین نقاط به عنوان دروازه بان نظام سلامت حضور دارد.

وزیر بهداشت با قدردانی از شهدای سلامت و همه کادر بهداشت و درمان گفت: وضعیت متوسط تخت‌های بیمارستانی کشور ما یک و ۶ دهم به ازای هر هزار نفر است در حالی که در ضعیف‌ترین کشور‌های اروپایی این میزان شش و هفت تخت به ازای هر هزار نفر است، ولی با این وجود در مقابله با کرونا آن‌ها در باتلاق فرو رفته اند، اما ما به آمار جان باختگان دو رقمی رسیده ایم که البته این هم زیاد است.

دکتر نمکی افزود: این سرزمین هم کرونا مدیریت کرد، هم با تحریم مبارزه کرد، هم تولید کرد هم تاریخ ساخت، که این همان تحقق شعار سردار سلیمانی است که می‌گفت ما ملت امام حسین هستیم، یعنی هم می‌جنگیم و هم تاریخ می‌سازیم، مانند هشت سال دفاع مقدس که جهادگران این کشور نگذاشتند یک میلیمتر از خاک کشور اشغال شود، این لطف الهی، وفاق ملت و غیرت مردان و زنان این سرزمین بود که در مقبله با کرونا حماسه آفریدند.

دکتر نمکی همچنین گفت: کشور ما در شرایطی با کرونا مقابله کرد که در عین حال امور کشور نیز متوقف نشد و حتی تولید در کشور افزایش یافته است و به گفته استاندار هرمزگان در این استان تولید‌هایی مانند آلومینیوم افزایش دوبرابری است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در سال‌های دور و بیش از سه دهه پیش در هرمزگان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال بر اثر اسهال و استفراغ، یک و دو کودک بود، مالاریا در هرمزگان غوغا می‌کرد، تالاسمی بیداد می‌کرد و بعضی اوقات چهار کودک بر روی یک تخت درمانی خدمات دریافت می‌کردند.

دکتر نمکی گفت: میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال در هرمزگان ۱۵ تا بیست برابر امروز بود، اما امروز ما در دور‌ترین نقطه این استان دستگاه سی تی اسکن افتتاح می‌کنیم که این نشان از حجم پیشرفت است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: توسعه زیر ساخت‌ها در مناطق محروم استان، جذب توریست سلامت و افزایش تخت‌های بیمارستانی تا پایان دولت از جمله برنامه‌های دولت در هرمزگان است.
 
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، برای بهره برداری از این طرح‌ها بیش از ۲۳۷ میلیارد و ۲۶۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

مهمترین این طرح‌ها پایگاه سلامت شهرک سجادیه بندرعباس با اعتبار۹ میلیارد و۶۲۰میلیون ریال، مرکز تخصصی زنان و زایمان بیمارستان میناب با اعتبار۱۹۸ میلیارد ریال، دستگاه سی تی اسکن بیمارستان کودکان بندرعباس با اعتبار۶میلیارد و۵۰۰میلیون ریال، مرکز درمان بستر توکهور و هشتبندی شهرستان میناب با اعتبار۳۳ میلیارد ریال و دستگاه سی اسکن شهرستان جاسک با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال است.
 

امروز همچنین قرارداد ساخت آمبولانس دریایی با هزینه ۳۲ میلیارد تومان مطرح شد و قرار شد در آینده‌ای نزدیک امضا شود.

فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: قرار است این آمبولانس دریایی را یکی از شرکت‌های سازنده شناور‌های دریایی بسازد.
 
همچنین وزیر بهداشت در نشست ستاد مقابله کرونای هرمزگان با ابراز نگرانی از افزایش سفر‌های بین شهری درباره پیامد آن هشدار داد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°