جلوگیری از تراکنش‌های بانکی، بدون کد ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:52 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۵۹۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: تراکنش‌های بانکی بدون کد ملی از ۵ بهمن برگشت می‌خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ‏از ۵ بهمن‌ماه تراکنش‌های بدون کد ملی برای شخص حقیقی یا شناسه ملی برای شخص حقوقی در «ساتنا» برگشت می‌خورند.

مهران محرمیان درادامه یادآور شده است: این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها موجود است نخواهد داشت و هشداری است برای اشخاصی که کد یا شناسه ملی ندارند یا به بانک اعلام نکرده‌اند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در‌خصوص شناسایی هویت تراکنش‌های بانکی گفته بود: در راستای اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش‌های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش‌هایی که مشخص نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوطند جلوگیری کنیم و در این زمینه، تاکنون فعالیت‌ها و اقدامات زیادی به‌ویژه در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت‌ها، وزارت کشور و سایر نهاد‌های ذی‌ربط انجام شده است.

محرمیان با بیان اینکه مقدمات اجرای کامل قانون فراهم شده است، گفته بود: در صورتی که‌تراکنش ساتنای هموطنان گرامی برگشت داده شد، می‌توانند مشکل را از طریق بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است. بگفته وی با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°