حریرچی: اقدامات پیشگیرانه در دستور کار باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:42 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۵۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
معاون کل وزیر بهداشت گفت: با توجه به وضعیت کرونا در سطح استان‌های کشور، لازم است رعایت این دستورالعمل‌ها و اقدامات پیشگیرانه همچنان در دستور کار باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر حریرچی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین، با بیان اینکه در ۱۰۰ سال اخیر هیچ پدیده‌ای مانند بیماری کرونا کشور‌ها را درگیر خود نکرده است، افزود: این ویروس تمامی کشور‌های جهان را در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تحت تاثیر قرار داده است و امیدواریم این پدیده را با اتحاد و همدلی از بین ببریم.

وی افزود: به دنبال شیوع این ویروس، بسیاری از کشور‌های جهان، رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده اند، ولی خوشبختانه ایران در سال ۹۹ رشد اقتصادی منفی را تجربه نکرد.

حریرچی اضافه کرد: البته در تمام دنیا پس از کرونا فاصله طبقاتی بیشتر شده که کشور ایران هم از این موضوع مصون نیست و باید تمام همت خود را برای رسیدگی به افراد محروم جامعه اختصاص بدهیم.

این مسوول با اشاره به وضعیت استان قزوین بعد از شیوع کرونا، گفت: با توجه به خصوصیات ویژه‌ای که این استان در زمینه ترکیب سنی جمعیت و میزان مراودات با سایر استان‌ها داشت می‌توانست به یک استان گرفتار تبدیل شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه با توجه به تلاش مسوولان، مدافعان سلامت، اصحاب رسانه و همراهی مردم این موضوع در استان کنترل شده است.

حریرچی اضافه کرد: عملکرد استان قزوین در زمینه کرونا بسیار موفق بوده و در دو ماه اخیر این موفقیت بسیار ملموس‌تر شده است.

وی اظهار داشت: برخلاف تصور اولیه در مواقعی که در همه گیری‌ها روند بیماری نزولی می‌شود اقدامات سیستم‌های کنترلی و پیشگیرانه باید افزایش یابد و اگر این اصل مهم رعایت نشود در آینده با مشکل رو به رو می‌شویم.

این مسوول گفت: تا اطلاع ثانوی هیچ کشوری نمی‌تواند دستورالعمل‌های بهداشتی را کنار بگذارد و باید همچنان در این زمینه تاکید کرد.

وی گفت: در زمینه کرونا باید با همدلی و اتحاد عمل کنیم چرا که تنها راه نجات از این ویروس از این میسر می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه وضعیت تست کرونا در استان قزوین تا حد قابل قبولی رشد کرده است، اضافه کرد: استان قزوین باید تبدیل به استان‌های نخست کشور در زمینه تست کرونا باشد، چون این استان دارای توانایی زیادی است و از طرفی هم دارای شرایط خاصی است که نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به تست کرونا خواهد بود.

تمرکز بر بیماران کرونایی می‌تواند موجب کاهش آمار کرونا در کشور شود

معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ تمرکز بر بیماران کرونایی می‌تواند موجب کاهش آمار کرونا در کشور شود

ایرج حریرچی در جریان سفر خود به قزوین با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا در برخی مناطق و استان‌ها در حال نزولی شدن است گفت: تمرکز بر بیماران کرونایی می‌تواند آمار مبلایان را بسیار کاهش دهد.

وی افزود: با اقداماتی که مسئولان از جمله دانشگاه علوم پزشکی، بسیج، سپاه و صدا و سیما انجام دادند آمار کرونای در استان قزوین بسیار کاهش یافته و عملکرد بسیار خوبی را در این حوزه شاهد بودیم.

معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین اظهار داشت: در همه گیری‌ها زمانی کرونا کاهشی می‌شود که اقدامات کادر درمانی پیشگیرانه باشد.

حریرچی در ادامه تاکید کرد: هر چند به آمار ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفری در کشور رسیده ایم، اما اگر مردم عادی انگاری کنند دوباره به شرایط قبل باز خواهیم گشت.

وی در خصوص واکسن کرونا نیز چنین گفت: زمانی که واکسن را میزنیم دو هفته زمان نیاز دارد تا بدن ایمن شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°