سهم ۸۲ درصدی تامین اجتماعی از بیمه‌شدگان کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:32 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۶۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: ۸۲ درصد بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در جدیدترین گزارش دفتر مدیریت آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، از توزیع بیمه‌شدگان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشور آمده است که تامین اجتماعی سهم ۸۲ درصدی در این بین دارد و دیگر صندوق‌های بازنشستگی باقیمانده بار بیمه را به دوش می‌کشند.

پس از سازمان تامین اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با سهم ۶.۵ درصدی، صندوق بازنشستگی کشوری با سهم ۶ درصدی، سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح با سهم ۳.۵ درصدی و سایر صندوق‌ها که تعدادشان به عدد ۱۵ می‌رسد سهم ۲ درصدی در این زمینه دارند.

این صندوق‌های متعدد شامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، صدا و سیما، بانک مرکزی، شرکت مخابرات، سازمان بنادر و دریانوردی، بیمه مرکزی، صندوق بازنشستگی، بیمه ایران، کانون بازنشستگان هما، صندوق اعتباری هنر، و... است.

همچنین در این بررسی سه گزینه برای ادغام یا تجمیع صندوق‌ها اعلام شده است که صندوق بازنشستگی واگذارنده، در صندوق پذیرنده با مزایا و تعهدات خود به طور جداگانه به فعالیت ادامه می‌دهد، برخی مزایا یا خدمات صندوق واگذارنده پس از انتقال به صندوق پذیرنده به دلیل نبود تامین اعتبار مناسب حذف می‌شوند که انحلال جزئی نام دارد یا آنکه صندوق واگذار شده به طور کامل منحل شده و با صندوق پذیرنده یکی می‌شود که انحلال کامل نامیده شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۴°