فیلم کوتاه، فرازها و فرودها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:33 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۶۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره لزوم برگزاری جشنواره گفت: اگر جشنواره فیلم کوتاه برگزار نشود جای دیگری برای رقابت صاحبان اثر نیست و از طرفی باعث ایجاد سرخوردگی جوانان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمدصادق موسوی" مدیرعامل سازمان انجمن سینمای جوانان در گفتگو با "شهر فرنگ" گفت: جشنواره فیلم کوتاه بعکس فیلم‌های بلند به دلیل اینکه جای دیگری برای عرضه این نوع فیلم‌ها وجود ندارد لاجرم باید برگزار شود در حالیکه فیلم‌های بلند را می‌توان در پرده سینما دید.

او با بیان اینکه جشنواره فیلم تهران با سابقه ۳۷ ساله معتبر‌ترین جشنواره خاورمیانه و غرب آسیا است، گفت: ۴ هزار ۹۸۶ فیلم خارجی از بیش از ۱۰۲ کشورجهان به دبیرخانه جشنواره تهران رسیده که انتخاب آن‌ها ۸ ماه طول کشیده است.

او گفت: نتیجه این انتخاب راه یافتن ۵۶ فیلم خارجی به جشنواره بود.

موسوی درباره ارسال فیلم‌های کوتاه داخلی به دبیرخانه جشنواره در شرایط کرونایی گفت: تصور می‌کردیم امسال با وجود شیوع کرونا کاهش تولید فیلم داشته باشتیم درحالیکه یک هزار و ۵۸۵ فیلم داخلی به دفتر جشنواره رسیده است که از این میان ۱۴۲ فیلم داخلی با موضوعات مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

محمدصادق موسوی با بیان اینکه فضای مجازی یک شوخی است و فضای امنی نیست، گفت: احتمال به سرقت رفتن فیلم وجود دارد. بیشتر صاحبان آثار مایل به انتشار در فضای مجازی نبودند و از ۱۴۲ فیلم ایرانی ۷۵ صاحب اثر اجازه دادند آثار آن‌ها در فضای مجازی منتشر شود.
او گفت: علاوه بر احتمال سرقت آثار هنری در فضای مجازی، انتشار آن در بستر مجازی راه یافتن در جشنواره دیگر غیر ممکن می‌شود.
موسوی با اشاره به تعویق افتادن سه ماهه جشنواره فیلم کوتاه افزود: تمام شور و هیجان و رقابت جشنواره فیلم با انتشار در فضای مجازی از بین می‌رود.
مدیرعامل سازمان انجمن سینمای جوانان گفت: برای انتشار آثار منتخب در فضای مجازی اجازه کتبی گرفته ایم.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره شرایط فعلی و کرونایی گفت: نمی‌توانیم از حضور علاقمندان در سالن‌های سینمایی برای تماشای فیلم‌های حاضر استقبال کنیم.
او به پروتکل‌های بهداشتی مقرر و مصوب برای سالن‌های سینمایی اشاره کرد و گفت: امسال به عکس سال گذشته میزبان حضور مردم نخواهیم بود و تنها صاحبان آثار اجازه حضور دارند.

موسوی گفت: بجز صاحبان آثار و مدرسان که از اپلیکیشن "هاشور" استفاده می‌کنند. دو سامانه ودیو " و "تیوال" نیز برای مردم و علاقمندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه را با قیمت ۵ هزار تومان ببینند.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران دو علت را برای تولید انبوه فیلم کوتاه در شرایط کرونایی اعلام کرد.
او گفت: در روز نخست بیش از ۴ هزار نفر فیلم‌های کوتاه را از طریق سامانه‌ها ملاحظه می‌کردند که تاکنون سابقه نداشته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °