نوسان بهای نفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:47 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۶۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
بهای ‏نفت در پایان معاملات بازار نیویورک در نوسان بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‏ نفت داد و ستد شده در ‏‏بازار اروپا ‏استفاده می‌شود برای تحویل در ماه مارس با سه صدم درصد افزایش ‏نسبت به پایان ‏‏معاملات روز کاری ‏پیشین، به ۵۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.
بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمیدییت‏) هم که برای ‏‏قیمت گذاری نفت مصرفی ‏‏آمریکا، به کار ‏برده می ‏شود برای تحویل در ماه مارس با ۳۳ صدم درصد کاهش ‏نسبت به پایان ‏‏معاملات روز کاری ‏پیشین، به ۵۳ دلار و ۳۱ سنت رسید. جفری هالی از بخش کارگزاری و خدمات مشاوره سرمایه‌ای شرکت اواندا در تحلیل و تفسیر خود از اوضاع حاکم بر بازار نفت می‌گوید: با آغاز به کار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، قیمت نفت در بازار جهانی به نظر می‌رسد میان دو نیروی متضاد گرفتار شده است.
از یک سو اقدامات محدودیتی بایدن مطرح است که از جمله آن‌ها می‌توان به بازگشت آمریکا به توافقنامه آب و هوایی پاریس و بسته شدن خط لوله نفتی میان آمریکا و کانادا به نام کیستون ایکس ال اشاره کرد که بی شک به عنوان عوامل تاثیر گذار در جهت کاهش قیمت نفت در بازار جهانی، ایفای نقش می‌کند و از سوی دیگر اجرای برنامه بازیابی و رونق اقتصادی و مالی دولت وی مطرح است که زمینه را برای رشد اقتصادی بیشتر و به تبع آن، افزایش تقاضا برای نفت در آمریکا و در نتیجه در جهان فراهم می‌کند.
اعتبار برنامه بهبود اوضاع اقتصادی که دولت بایدن در نظر دارد از طریق ارائه مشوق‌های مالی شامل اعطای وام به شرکت‌های تولیدی - خدماتی آسیب دیده از کرونا و همچنین اعطای وجه نقد به خانوار‌ها و مصرف کنندگان آمریکایی، به اجرا گذارد بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد دلار است. کارشناسان بخش کارگزاری و خدمات مشاوره سرمایه‌ای شرکت ریستاد می‌گویند با اجرای این برنامه بازیابی و رونق اقتصادی و مالی انتظار می‌رود که تقاضا برای نفت در سطح جهان ۳۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
برچسب ها: نفت ، بها ، نیویورک ، برنت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°