ورود اولین محموله واکسن کرونا به کشور در چند روز آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:47 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۷۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در روز‌های آینده اولین بخش واکسن را وارد کشور خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی با حضور در پلیس راهنمایی و رانندگی و تشکر از تلاش‌های پلیس در روز‌های کرونایی افزود: در تلاش هستیم قبل از رسیدن به واکسنی که خودمان تهیه کرده ایم، واکسنی را که به زودی وارد می‌شود برای گروه‌های حساس و آسیب پذیر تزریق کنیم.
 
تولید واکسن ایرانی کرونا به زودی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: تولید واکسن ایرانی به زودی اغاز می‌شود.

دکتر نمکی افزود: نیروی انتظامی از همان روز‌های اول شیوع ویروی کووید۱۹ در کشور، هم پای کادر درمان بود که از همه آن‌ها تشکر میکنم.

آقای نمکی گفت: پلیس در همه عرصه‌ها حضور دارد، از مرز‌ها گرفته تا درون شهر‌ها که حضور آن‌ها مایه آرامش مردم است. در تمامی‌مشکلات مثل تصادفات، پلیس اولین نفر حضور دارد که ما قدردان آن‌ها هستیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: یکی از کار‌های بزرگ در این مبارزه بی امان با ویروس نفس گیر کرونا به عنوان حماسه ملی به تصویر کشیده شد، همکاری پلیس با وزارت بهداشت در تمام عرصه‌ها بود.

وی افزود: پلیس ما با همه دنیا متفاوت است، زیرا به گفته مقام معظم رهبری، این‌پلیس حق ندارد کشیده‌ای به گوشه زندانی محکوم به اعدام هم‌بزند و این پلیس پیرو امام علی (ع) است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: پلیس با تمام دغدغه هایش، از روز اول همراه کادر درمان بود.

نمکی گفت: من به پلیس افتخار میکنم که در روز‌های سخت، همراه ما بود و تاریخ این سرزمین ثبت می‌کند که این حماسه‌ها بینظیر بود.

وی ادامه داد: همراهی مردم فهیم با دستگاه‌های مختلف اعم از وزارت بهداشت و نیروی انتظامی بینظیر بود و این مردم همان مردمی هستند که در دفاع مقدس یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند.

دکتر نمکی افزود: در روز‌هایی که کشور‌های پلید نشسته بودند تا به ذلت ما بخندند، دیدند که در اوج تحریم ملت ما حماسه آفریدند. روزیکه کشته شدگان انگلستان هزارو۷۰۰نفر بود، ما در کشور ۷۰ جانباخته داشتیم و ما یک بیستم یکی از کشور‌های اقتصادی بزرگ، جانباخته داشتیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: اولین عامل این توفیق، رعایت، حمایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری است. در دنیا هیچ رهبر سیاسی و اعتقادی یک کشور، همانند رهبر ما انقدر موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کند.

آقای نمکی با اشاره به عزاداری مقام معظم رهبری در ایام فاطمیه گفت: ایشان با رفتار خود به مردم نشان دادند امروز این الگو باید برای عزاداری اهل بیت (ع) باشد و به بیرون کشور نشان دادند تشیع ما سراسر خردمندی است.

وزیر بهداشت ادامه داد: رییس جمهور هفته‌ای دو روز در ستا ملی مبارزه با کرونا حضور دارند و شرایط را مدیریت می‌کنند. یکی دز قویت‌ترین ارکان این توفیق، اتحا ملی بود که شکل گرفت.

وی افزود: مردم فهیم ما ثابت کردند که چقدر پای کار هستند. حتی کسبه ضرر کردند، اما مغازه‌ها را باز نکردند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ناجا از روز اول، در نظارت اجرای پروتکل‌های بهداشتی دد تمتم عرصه‌ها همراه ما بود.

دکتر نمکی گفت: در فضای مجازی ما هم با ویروس و هم با مخالفان جنگیدیم که پلیس از ما حفاظت کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: فعالیت پلیس راهور بسیار سخت است که هم باید با مردم تنشی نداشته باشند و هم باید مصوبات را اجرا کند که ما مدیون این همکاری، مهربانی و تلاش هستیم.

وی افزود: من امروز برای دستبوسی و قدردانی از همه شما (پلیس) اینجا هستم و ما ثابت کردیم که ایران سرافزار است و دین خود را به شهدا ادا کرد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: من به عنوان سرباز کوچک نگرانی‌هایی دارم. ما امروز مطلوب‌ترین نقطه از مدیریت بیماری را در دنیا داریم. ما شهدا و بیماران زیادی داریم.

دکتر نمکی گفت: این دستاور بسیار بزرگ است، اما من نگرانم با سهل انگاری و عادی نگاری، دچار بحران سنگین تری شویم. این ویروس بسیار پیشرفته است و هر لحظه ممکن است شکل جدیدی با علایم جدید ایجادکند که باید هوشمندانه عمل‌کنیم.

وی ادامه داد: ما نگران موج سفر‌های آینده هستیم که افزایش سفر به جزایر جنوبی، یکی از نگرانی‌های ماست.

وزیر بهداشت افزود: ویروس جدید هم انتشار و هم عامل مرگش در هر کشوری بسیار زیاد است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ویروس نه پاسپورت می‌خواهد و نه ویزا، ما مرز‌ها را کنترل میکنیم، اما بممکن است وارد کشور شود.

دکتر نمکی گفت: ما در کشور تنوع قومیتی زیادی داریم و چرخش ویروس از شمال تا جنوب کشور بسیارخطرناک خواهد بود، بنابراین سفر‌ها شدیدا باید کنترل شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما مجبوریم برای حفظ سلامت مردم، پروتکل‌های بهداشتی را شدیدا اجرا کنیم و از این پس کار برای پلیس سخت‌تر می‌شود که من از قبل عذرخواهی میکنم.

وی افزود: به عنوان سرباز این نظام نمیتوانم ببینم عده‌ای پروتکل شکن، آینده را به خطر بی اندازند و مصلحتی بالاتر از توفیق در مدیریت این بیماری نمی‌بینیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ما در اوج مشکلات اقتصادی، با این بیماری مبارزه کردیم که این افتخار ماست و اجازه نمی‌دهیم کسی خودسرانه سلامت مردم را به خطر بی اندازد. دکتر نمکی گفت: بر اساس تخمین‌های خارجی، این روز‌ها باید مرگ و میر به هزارو۲۰۰نفر می‌رسید، اما حالا ما حدود ۷۰ جانباخته روزانه داریم.

وی ادامه داد: ما هم واکسن را برای تزریق قبل از رسیدن واکسن خودمان تامین کرده ایم و به زودی واکسیناسیون برای گروه‌های اسیب دیده انجام می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: همچنین در آینده نزدیک، یکی از مراکز تولید واکسن در جهان خواهیم بود و ان شاء الله با اتحاد ملی شکل گرفته، حذف کامل این بیماری را رقم خواهیم زد.

هیچ تصمیم جدیدی مبنی بر اعمال محدودیت در ایام نوروز گرفته نشده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا این لحظه هیچ تصمیم جدیدی برای اعمال محدودیت تردد‌ها در ایام نوروز گرفته نشده است.

دکتر "سعید نمکی" در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای تشکر و قدردانی از پلیس در این مرکز حاضر شده ایم؛ انصافا پلیس در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا با آمادگی و هماهنگی کامل در کنار وزارت بهداشت و کادر درمان حضور داشت.‌
 
وی با بیان اینکه مدیریت تردد‌ها یکی از کار‌های سخت در این دوران است، ادامه داد: پلیس راهور نیز پرقدرت و با تمامی امکانات در کنار وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرایی کردن شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، خصوصا اعمال محدودیت‌ها حضور داشت که جای تشکر و قدردانی دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به محدودیت تردد‌ها در ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: تا این لحظه هیچ تصمیم جدیدی برای اعمال محدودیت تردد‌ها در ایام نوروز گرفته نشده است.

دکتر نمکی با بیان اینکه برای واکسیناسیون مردم خصوصا گروه‌های پرخطر از قبل برنامه ریزی شده، عنوان کرد: مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای عزیز "مدظله العالی" هرگز در اینکه ما واکسیناسیون را با واکسن وارداتی پیش از رسیدن واکسن تولید داخل انجام دهیم منعی قائل نشده اند صرفا این ممانعت برای برخی از کشور‌ها عنوان شده است.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: قطعا واکسن را از منابع مطمئن وارد کشور خواهیم کرد و با ترتیب اولویت‌ها واکسیناسیون گروه‌های پرخطر را آغاز خواهیم کرد.
 
وزیر بهداشت همچنین گفت: ما واکسن کوبایی نداریم واکسنی به نام "انیستیتو پاستور" داریم که با انتقال دانش فنی از کشور کوبا است که قبلا این تجربه را در بیش از ۲۰ سال گذشته در واکسن هپاتیت B داشتیم و امروز نیز با واکسن کووید ۱۹ این انتقال دانش فنی صورت می‌گیرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°