تصمیمات وزارت کشور برای مقابله با آثار کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:34 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۸۰۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
وزیر کشور گفت: شیوع ویروس کرونا آثار مثبت و منفی و کوتاه مدت و میان مدت بر زندگی مردم داشته است که بی توجهی به این آثار می‌تواند هم در بعد روانی و هم در بعد اجتماعی تاثیر بسیار مهم و گاهی منفی داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسات مختلفی در دانشگاه‌های کشور درباره تاثیر کرونا در بعد اجتماعی کشور داشتیم که بحث‌های نظری در این خصوص کرده بودند و امروز هم دستگاه‌های اجرایی دریافت‌های خود و تجربیات و مواجهه خودشان را با مسائل اجتماعی گزارش دادند که گزارش کامل آن میدانی و عملیاتی خواهد بود.
 
وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد بقیه دستگاه‌های اجرایی نیز گزارش خود را در جلسه ارائه دهند و اظهار نظر کنند و آن‌ها را در قالب کارگروه‌ها بتوانیم بررسی دقیق‌تر انجام دهیم و جمع بندی نهایی را با رویکرد پیدا کردن راه‌ها و روش‌هایی داشته باشیم که در آن بازدارندگی آثار منفی اجتماعی بیماری کرونا و هم تقویت جنبه‌های مثبت اجتماعی بیماری کرونا و هم درمان برخی از آسیب‌های اجتماعی مد نظر باشد.

وزیر کشور گفت: مقرر شد در سه سطح تصمیم گیری انجام و گزارش ارائه شود، یک سطح شورای اجتماعی خواهد بود که ما مجازی نمی‌توانیم درباره آن تصمیم بگیریم، یک سطح حتماً باید در ستاد مقابله با بیماری کرونا تصمیم‌گیری شود و یک سطح نیز که در درازمدت خواهد بود در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام خواهد شد تا ابعاد مختلف کرونا تبدیل به مصوبه شود.

وی با بیان اینکه توجه به مسئله آسیب‌های اجتماعی یک امر مهم است و همه ابعاد زندگی مردم و جامعه خودمان را در بر می‌گیرد، افزود: امیدواریم با نشست‌هایی که در این خصوص انجام می‌شود و همکاری که دانشگاه با ما خواهند داشت، بتوانیم درباره بازدارندگی در حوزه درمان اجتماعی اقدام کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°