نظارت‌ها در همه استان‌ها تشدید شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:02 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۸۲۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نخستین تقاضای من آن است که نظارت‌ها را در همه استان‌ها تشدید کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که به صورت نشست تصویری در محل وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: در ابتدا به دستاورد بزرگی که در طرح شهید سلیمانی به دست آمده و موجب حیرت جهانیان شده است اشاره می‌کنم. این دستاورد در تاریخ کشور ثبت شده است چنانچه ما توانستیم در اوج تحریم‌ها با دست‌های بسته شنا کنیم و دستاوردی را به دست بیاوریم که زیرساخت ارزنده‌ای را برای کشور به همراه بیاوریم. وی گفت: سازمان‌های مردم نهاد در طرح شهید سلیمانی در کنار ما بودند درحالی که شرایط سخت اقتصادی بود و همه نگرانی‌ها وجود داشت، اما من منحنی‌ها را رصد می‌کردم بنابراین در اولین نکته باید به این دستاورد که بسیار گرانقدر است اشاره می‌کنم.
دکتر نمکی به برخی از تقاضا‌ها اشاره کرد و گفت: در ابتدا این تقاضا را دارم که نظارت‌ها باید در همه استان‌ها تشدید شود.
وی افزود: عقب نشینی در شیوه نامه‌های بهداشتی خیانت محسوب می‌شود و امروز بُرد ما در بحث مدیریت کرونا، آبروی جمهوری اسلامی ایران و عزت خون شهداست و اگر نتوانیم کرونا را کنترل کنیم یک کسر شان برای جمهوری اسلامی در سطح جهان محسوب می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: گروه اندکی که حق را زیر پا می‌گذارند به ما معرفی شوند و من پیگیر این مسله می‌شوم و من خود را مکلف می‌دانم که این مسائل را منعکس کنم چراکه آبروی نظام مطرح است.
دکتر نمکی به پایش مستمر بیماری به عنوان دومین نکته درخور توجه اشاره کرد و افزود: پایش مستمر بیماری یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه شود چنانچه هم اکنون شاهد هستیم در کشور‌هایی مانند آمریکا آمار تعداد فوت شدگان بالای ۴ هزار نفر و در آلمان بالای هزار نفر است و اگر ما نیز در این امر غفلت کنیم آتش آن دامنگیر ما هم می‌شود.
وی گفت: پیوند با افرادی که در کنار ما بوده اند به عنوان هسته مرکزی نباید سست شود چنانچه باید پیوند صمیمانه تری با بسیج و دیگر همکاران داشته باشیم و باید این زیرساخت‌های مهم حفظ شود.
وزیر بهداشت افزود: تعداد تست‌ها باید به شدت بالا برود و باید بیماریابی را در پیش بگیریم تا افرادی که درگیری کمتری با بیماری کرونا دارند شناسایی شوند و اگر طوفانی در راه است سریع بتوانیم شعله‌های این طوفان را خاموش کنیم.
وی به موضوع درمانگاه‌های مرتبط با ویروس کرونا هم اشاره کرد و گفت: درمانگاه‌های ۱۶ ساعته نباید تعطیل شود و باید نمونه گیری حتماً به صورت سرپایی از بیماران انجام شود.
وزیر بهداشت افزود: تست‌های سریع را باید مد نظر داشته باشیم و درمان سرپایی مراقبت از بیمار در قرنطینه در همه استان‌ها باید جدی گرفته شود و همچنین استان‌های مرزی و یا استان‌هایی که مرز‌های هوایی دارند باید به شدت مراقبت شوند زیرا اگر این مرز‌ها رصد نشود یکی از معضلات جدی در آینده محسوب می‌شوند.
وی گفت: خروجی و ورودی هواپیما‌ها در پرواز‌های داخلی باید با استاندارد انجام شود و حتماً کنترل روی خطوط هوایی و مسافرت‌ها باید گسترش یابد.
دکتر نمکی گفت: اگر بتوانیم رعایت این اصول را هوشمندانه اجرا کنیم و پایش مستمر و رصد بیماری در کل کشور با حفظ صمیمیت انجام شود می‌توانیم شاهد جلوگیری از رشد و شیوع این بیماری در آینده باشیم.
وزیر بهداشت با اشاره به نشستی که صبح امروز در پلیس راهور برگزار شد، افزود: ما شاهد هستیم در عزاداری‌ها، مسئول یک حوزه به صورت تنها در حسینیه حاضر می‌شود و این امر نشان دهنده دو موضوع است اول اینکه عزاداری جد سادات باید مورد توجه قرار گیرد و دوم اینکه شیعه حرکتش بر اساس منطق و استدلال است یعنی همان شیوه خردمندانه‌ای که مقام معظم رهبری با عقل و منطق درست به آن اشاره داشته اند و باید بتوانیم در اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی نیز عقل و منطق و استدلال را به درستی دخیل و آن را اجرا کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°