فروش ۳۱ میلیارد تومانی کتاب در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:25 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۹۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
در نخستین تجربه نمابشگاه کتاب
رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران از فروش بیش از ۳۱ میلیارد تومان تومانی این نمایشگاه خبر داد و گفت: خوشبختانه استقبال چشمگیر مخاطبان و بازدید کنندگان لحظه به لحظه بیشتر می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "ایوب دهقانکار" امروز (دوشنبه) با اعلام این که نمایشگاه مجازی فروش نمایشگاه فیزیکی را پشت سر گذاشت، گفت: فروش نمایشگاه مجازی کتاب در روز ششم (امروز) از مرز ۳۱ میلیارد تومان عبور کرد.

او افزود: خوشبختانه با مرتفع شدن برخی مشکلات موجود در زیرساخت‌های مجازی، امروز شاهد استقبال چشمگیر بازدید کنندگان و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی از این رویداد بزرگ فرهنگی بودیم.

دهقانکار ادامه داد: ثبت ۵۰۰ میلیون درخواست که پاسخ کمتر از چند ثانیه دریافت کرده اند، گواه این مدعاست که بسیاری از موانع قبلی برطرف شده و اینک بازدیدکنندگان برای ورود به سایت نمایشگاه هیچ مشکلی ندارند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، با اشاره به این که برگزاری این دوره نمایشگاه با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، نخستین تجربه کاری این موسسه محسوب می‌شود، گفت: در تمامی کشور‌های دنیا برگزاری این چنین نمایشگاهی، با این حجم مخاطب و آثار به عنوان به ابرنمایشگاه محسوب می‌شود، بروز و ظهور برخی مشکلات به ویژه در زیرساخت‌های مجازی امری طبیعی است.

دهقانکار با بیان اینکه فروش سی میلیارد تومانی قابل پیش بینی نبود گفت: با این تجربه و بررسی چالش‌های موجود تلاش می‌کنیم با رفع نقاط ضعف قبل از برگزاری نمایشگاه‌های مشابه، آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود تا آنکه تصمیم گرفت با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشور‌ها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت، این رویداد فرهنگی را در ایران به شکل مجازی برگزار کند.

در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از ۱۰۰۰ ناشر حضور دارند و بالغ بر ۱۰۰ هزار عنوان کتاب برای عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارائه شد.

همچنین ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب و ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت‌سنتر نیز در این نمایشگاه حضور دارند. هزینه ارسال کتاب‌ها نیز از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان رایگان اعلام شده است.

با تمدید دو روزه زمان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران پایان آن هشتم بهمن ماه ۹۹ اعلام شده است.
نمایشگاه کتاب در اردیبهشت برگزار نمی‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°