الحوثی: مفتخریم که مایه هراس آمریکا شده ایم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:15 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۹۱۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: ما از آمریکا هراسی نداریم و ملت ما امروز با پایداری خود، ثبات در برابر رویارویی با تهدیدات و دشمن را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تظاهرات "ضد آمریکایی-صهیونیستی-سعودی" میلیون‌ها یمنی، در ۱۴ استان این کشور. این تظاهرات، به مناسبت روز جهانی یمن، علاوه بر صنعا، حدیده و حجه، در چندین استان از جمله صعده، ذمار، بیضا، عمران، ریمه و جوف، برپا شد.
 
مردم یمن، با حمل پرچم‌هایی که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: «الموت لامریکا و الموت لاسرائیل»، خشم و انزجار خود را نسبت به آمریکایی‌ها و رژیم کودک‌کُش اسرائیل و نظام سلطه نشان دادند.
 
در بیانیه پایانی تظاهرات امروز یمنی‌ها تأکید شده: زمان قیمومیت بیگانه بر یمن سرآمده و کشور‌های بیگانه باید از قیمومیت بر یمن ناامید شوند. در این بیانیه همچنین آمده: تجاوز و محاصره، جنایت تروریستی است و مسئولیت اصلی تروریسم با آمریکاست و القاعده و داعش زیر پرچم کشور‌های متجاوز در یمن می‌جنگند.
*
عضو شورای سیاسی دولت نجات ملی یمن، با اشاره به اقدام آمریکا علیه جنبش انصارالله یمن و گنجاندن نام آن در فهرست‌های تروریستی، گفت: حضور گسترده مردم در تظاهرات علیه اقدام آمریکا نشان می‌دهد هر نوع اقدام برای ارعاب و به زانو درآوردن ملت یمن، نتایج معکوسی خواهد داشت.
 
از سوی دیگر محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: اینکه آمریکا انصارالله را در فهرست تروریسم خود قرار داده است مایه افتخار ماست و مفتخریم که مایه هراس آمریکا شده ایم.

وی افزود: ما از آمریکا هراسی نداریم و ملت ما امروز با پایداری خود، ثبات در برابر رویارویی با تهدیدات و دشمن را مورد تاکید قرار داد.

سلیم المغلس استاندار استان تعز هم به المیادین گفت: اینکه آمریکا انصارالله را در فهرست تروریسم قرار داده است، شکست محاصره و جنگ علیه ما با نظارت آمریکا را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: تصمیم آمریکا بر عزم و توان ما برای رویارویی افزوده است. آمریکا و اسرائیل به دنبال چپاول ثروت‌های یمنی‌ها و به زانو درآوردن و تغییر هویتشان هستند. ملت یمن امروز قوی‌تر از هر زمان دیگری است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°