تخت‌روانچی: توپ در زمین آمریکاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:25 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۰۸۹۴۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد:به محض اینکه آن‌ها به تعهدات خود عمل کنند، ایران بار‌ها اعلام کرده است به تعهدات کامل خود باز خواهد گشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تخت‌روانچی گفت: توپ در زمین آمریکا است. این آمریکا بود که در سال ۲۰۱۸ در دوره دولت ترامپ میز مذاکره را ترک کرد. حالا هم این واشنگتن است که باید تصمیم بگیرد که آیا قصد دارد سیاست ورشکسته دولت قبلی خود را ادامه دهد یا اینکه می‌خواهد صفحه جدیدی باز کند.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد: به محض اینکه آن‌ها به تعهدات خود عمل کنند، ایران بار‌ها اعلام کرده است به تعهدات کامل خود باز خواهد گشت.

وی افزود که ایران طرحی برای انجام مذاکره با دولت جدید آمریکا ندارد و در انتظار نخستین گام از سوی آمریکا برای برداشتن تحریم‌ها و بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.

تهران تاکنون گفت‌وگویی با دولت بایدن نداشته است

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد: تهران تاکنون گفت و گویی با دولت بایدن نداشته، از زمان بر سرکار آمدن بایدن تاکنون هیچ گونه مکالمه‌ای بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران طرحی برای گشایش مذاکرات مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق یک میانجی احتمالا از سوی دولت سوئیس دارد؟، گفت: ما هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداریم.

دیپلمات ارشد ایران اظهار داشت: این به آمریکا مربوط می‌شود که چه تصمیمی بگیرد، ما عجله‌ای در این زمینه نداریم.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در عین حال گفت: تنها حرف کافی نیست، باید شاهد اقدام از طرف آمریکایی باشیم.

جنایت ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند

تخت‌روانچی در پاسخ به سوالی درباره ترور سردار سلیمانی همچنین تاکید کرد که جنایت ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل همچنین گفت که ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا «بازی بسیار خطرناکی را با ترور سردار قاسم سلیمانی آغار کرد. ما این را گفته ایم که این موضوع نمی‌تواند بدون مجازات ماند، این موضع ما است».

آماده تبادل جامع زندانیان هستیم

تخت روانچی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: ما آماده تبادل جامع تمامی زندانیان یا بازداشت شدگان بین طرفین هستیم و این یک پیشنهاد ساده و روشن است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°